Fişekhane Sailing Cup başlıyor

Fişekhane Sailing Cup'ın BAUISC Spring Trophy’nin üçüncü etabı, 29 Nisan'da start alıyor.

0

Geçtiğimiz sene 46 teknenin kıyasıya mücadele ettiği ve yarışlar sonunda dereceye giren takımların kupalarının görkemli bir yelkenci partisi ile takdim edildiği Fişekhane Sailing Cup’ın ikincisi 29 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

Türkiye Yelken Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Fişekhane Sailing Cup, her yıl onlarca teknenin rekabet ettiği BAUISC Spring Trophynin üçüncü etabı olarak gerçekleştirilecek.

29 Nisan Cumartesi günü Saat 11.50de verilecek hazırlık uyarı işareti ve akabinde saat 12.00de çalacak start düdüğü ile 50ye yakın sayıda yelkenli yarış teknesinin start alması bekleniyor.

Orsa-pupa seyrine göre kurulacak şamandıra parkurunun kurulacağı Zeytinburnu sahilinde, gün boyunca 2 farklı yarış yapılması planlanıyor. Özellikle nisan ayındaki hakim rüzgarlar göz önüne alındığında, rekabetin daha zorlu olması bekleniyor.

Hava şartlarına göre değişiklik gösterebilecek olsa da 12.00de çalması beklenen start düdüğünün ardından, yarışların her birinin yaklaşık 90 dakika sürmesi planlanıyor.

Birbirinden farklı boyda ve modelde teknelerin bulunduğu yarış filosu IRC-0-1-2-3-4, Sportsboat ve Gezgin sınıflarına ayrılacak ve her tekne sahip olduğu reyting değerlerine göre, kendi sınıflarında derecelendirilecek.

Yarışların sonunda ise Fişekhanede gerçekleştirilecek ödül töreni ile her sınıfın ilk 3 derecesine giren takıma ödülleri takdim edilecek. Ödül töreni sonrasında İstanbul yat yarışı sezonunun ilk yelkenci partisi gerçekleşecek.

Yarışa katılacak ekipler kayıtlarını ücretsiz olarak https://www.fisekhanesailingcup.com/ adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Önceki İçerikGüneş Özgeç’ten yeni tekli: “toksik”
Sonraki İçerikNetflix’in Emmy adayı yeni dizisi: Beef
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments