Güneş Özgeç’ten yeni tekli: “toksik”

Güneş Özgeç'in yeni şarkısı ''toksik'' tüm dijital müzik platformlarında yayında.

0

Güneş Özgeç‘in söz ve müziği kendisine ait yeni çalışması “toksik” tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Güneş Özgeç‘in söz, müzik, aranje ve tüm prodüksiyonunu kendi başına üstlendiği şarkısının miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından yapıldı.

”Vaatler, beklentiler ve hayal kırıklıklarıyla dolu döngülerden oluşan, bize zarar verdiğini sezsek de sürdürmeye çalıştığımız bir ilişki biçiminden bahseden ”toksik”in ses dünyasını koyu ve minimal  yinelemelerin reverb ve geri vokallerle gittikçe derinleştiği ve yeniden başladığı noktaya kavuştuğu bir döngüyle işledim. ”toksik”ın görsel dünyasını ise Irmak Altıner oluşturdu. Şarkıda vermek istediğim duygu tam olarak da buydu; ”elleri kolları incilerle bağlanmış bir tutsak”.

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde, müzisyen arkadaşlarının da katkısıyla düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrumanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni”, ”Öpüşünle Boynumdan” ve ”toksik”i de aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında Kalben’in Ocak 2022’de yayınlanan Eski Dünyanın Yangını isimli albümünde yer alan Karasinek Senfonisi ve Kedi adlı şarkıların ise aranje ve prodüksiyonunu yapmış, başka sanatçılar için aranje ve prodüksiyon çalışmalarını da sürdürmektedir.

Dünyada (ve ülkemizde) kadın+’lar müzik sektörünün %3’lük bir bölümünü kapsıyor. Güneş bu konuya dikkat çekmenin, kendini bu alanda var etmek isteyen kadın+’lar cesaret vereceğine ve bu yüzdeyi arttıracağına inanıyor, bu yönde paylaşımlara özen gösteriyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2023 sonbaharında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

TOKSİK

Önceki İçerikGlasxs’in yeni şarkısı: “Kimseye Etmem Şikayet”
Sonraki İçerikFişekhane Sailing Cup başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments