Genç Caz konserleri için başvurular başladı

28. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserleri için başvuru alımları başladı.

0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserleri için başvurular başladı.

Festival kapsamında 19 yıldır devam eden Genç Caz, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 30 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Genç Caz müzisyenleri, şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz olarak gerçekleştirilen Parklarda Caz kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Bu yıla özel bir ilk

Genç Caz konserlerine seçilecek isimler, Sony Music Türkiye ve İKSV iş birliğiyle dijital platformlarda yayınlanacak albümde de yer almaya hak kazanacak. Genç Caz Seçici Kurulu’nun başvurular arasından belirleyeceği 10 topluluk, 6 Haziran’da Salon İKSV’de yapılacak değerlendirme konserine katılacak. İKSV Youtube sayfasından da canlı yayınlanacak değerlendirme konserindeki performanslar kayda alınarak derleme bir albüme dönüştürülecek. Albüm kayıtlarının mix ve mastering aşamaları Babajim İstanbul Stüdyoları tarafından gerçekleştirilecek. Genç Caz konserlerine katılmak ve Sony Music Türkiye ile İKSV etiketli albümde yer almak isteyen müzisyenler ve topluluklar, 24 Mayıs tarihine kadar http://genccaz.iksv.org/ adresinden başvuru yapabilir.

Önceki İçerikMelisa Uzunarslan “Son Yaz” dizisine konuk oldu
Sonraki İçerikİki = Bir
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments