Güneş Özgeç’ten “Gezdir Beni”

Güneş Özgeç, yeni şarkısı "Gezdir Beni"yi klibiyle birlikte yayımladı.

0

Güneş Özgeç’in sözünü ve müziğini yazdığı yeni teklisi ”Gezdir Beni” 19 Ağustos’ta dijital müzik platformlarında yayımlandı.

Güneş Özgeç‘in söz, müzik, aranje ve tüm prodüksiyonunu kendi başına üstlendiği şarkısının miksi Alp Turaç, masteringi Görkem Karabudak tarafından yapıldı. ”Gezdir Beni” gizemli, seksi ve davetkar, bununla beraber belli bir cinsiyet çağrışımı yapmayan ”non-binary” bir parça. Türk müziğinde hatırı sayılır bir yeri olan 9/8’lik aksak ritm üzerine kurulan şarkı, daha önce aşina olmadığımız bir şekilde synth unsurlarıyla bezeli bir prodüksiyona sahip, sanatçının kendi deyimiyle ”9/8’lik bir synthpop denemesi”. Şarkının kapak fotoğrafı Irmak Altıner’e, kapak ise Güneş Özgeç’e ait.

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde, müzisyen arkadaşlarının da katkısıyla düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrumanlar ve prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?” ve şimdi de ”Gezdir Beni”yi aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında Kalben’in Ocak 2022’de yayınlanan Eski Dünyanın Yangını isimli albümünde yer alan Bugün Bana Tatil‘in ise yaylı aranjesini, Karasinek Senfonisi ve Kedi adlı şarkıların aranje ve prodüksiyonunu yapmış, başka sanatçılar için aranje ve prodüksiyon çalışmalarını da sürdürmektedir.

Dünyada (ve ülkemizde) kadın+’lar müzik sektörünün %3’lük bir bölümünü kapsıyor. Güneş bu konuya dikkat çekmenin, kendini bu alanda var etmek isteyen kadın+’lar cesaret vereceğine ve bu yüzdeyi arttıracağına inanıyor, bu yönde paylaşımlara özen gösteriyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2023 Mart’ında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

GEZDİR BENİ

Önceki İçerikSquid Game’in yönetmeni yarışmalar hakkında fikirlerini belirtti
Sonraki İçerikDuygu Çevik’ten yeni single: “Gece Güneşi”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments