Squid Game’in yönetmeni yarışmalar hakkında fikirlerini belirtti

Yayınlandığı günden beri büyük ilgi toplayan Squid Game’in yönetmeni Hwang Dong-Hyuk, dizideki yarışmalarla ilgili açıklamada bulundu.

0

Netflix’in popüler Güney Kore yapımı Squid Game’in yönetmeni Hwang Dong-Hyuk, dizideki yarışmaya dahil olsa hangi oyunu kazanma şansının yüksek olduğu hakkında fikrini açıkladı.

Squid Game’de büyük para ödülü için sonuçlarını bilmedikleri bir yarışa dahil olan karakterler, kaybederlerse ölecekleri bir dizi çocuk oyunu uyarlamasında ölüm kalım mücadelesi veriyordu.

Variety’ye röportaj veren dizi ekibine “Yarışa katılsalar hangi oyunu kazanma ihtimalleri daha yüksek olurdu?” diye soruldu.

Yönetmen Hwang Dong-Hyuk, gözlem yeteneğini öne çıkarabileceği oyunlarda şansının yüksek olduğunu dile getirdi: “Hep etrafımı incelerim, başkaları ne yapıyor diye bakarım. Bu soruya cam köprü diye cevap vereceğim.”

Cam köprü oyununda yarışmacılardan sırayla yarısı dayanıklı, yarısı çok hassas bloklardan oluşan cam bir köprüden geçmeleri isteniyordu. Sağlam blokları tahmin edebilenler karşıya geçerken, seçtiği blok kırılanlar aşağı düşerek ölüyordu.

Dong-Hyuk, oyunun başında muhtemelen son numarayı seçmiş olacağı için cam köprü sırasında da kendinden önce gidenlerin hareketlerini gözlemleme şansı olacağını söyledi: “Herkesin gözlerimin önünde ölmesini izlerdim. Kendini feda edenlerin üstünde durarak sonuna kadar hayatta kalabilirdim.”

Cam köprü, dizide oyuncuların tamamlaması gereken 6 oyunun 5.’siydi. Bu oyunu tamamlayabilen oyuncular, takımların birbirini yok etmesini amaçlayan final oyunu olan kalamar oyununa geçti.

Squid Game’in beklenmedik büyük başarısının ardından dizinin ikinci sezonunun çekileceği kesinleşti. Yeni sezonun tarihi kesinleşmiş olmasa da, 2024’te yayımlanması bekleniyor.

Önceki İçerikZorlu PSM yeni sezonu Fazıl Say ile açıyor
Sonraki İçerikGüneş Özgeç’ten “Gezdir Beni”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments