Hakan Grey’den yeni tekli: “Yalanlar”

Hakan Grey'in yeni çalışması "Yalanlar", lirik videosuyla birlikte dinleyiciyle buluştu.

0

Müziğin eğitiminden gelen ve art arda iki tekli; “Yağmur Sonrası” ve Ceren Bayar ile düet “Kromatik Çiçekler”i dinleyicilerle buluşturarak alternatif tınıların izinden giden başarılı müzisyen Hakan Grey, söz-müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan rock ve blues tınılı yeni teklisi “Yalanlar”ı dinleyicilerle buluşturdu.

Teklide Grey’e davullarda Ceyhun Tütüncü, basta Engin Ali Erköse, piyano-Hammond’da Semih Nevşehirli eşlik ederken akustik-elektrik gitarlar Grey tarafından icra edildi ve vokaller de Grey tarafından üstlenildi. Mix ve mastering ise Ceyhun Tütüncü’ye ait. Kapak tasarımı Görsel Sanatlar öğretmeni Duygu Kaptıkaçtı imzası taşıyor. Kapak görselinde Yalanlar, zaman ve sürreal geçişler kullanılmıştır.

Grey, yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor: “Şarkıyı ilk olarak 2019 yılında stüdyoda provalar alırken aklımdaki akor yürüyüşlerinin tetiklemesiyle yazmaya başladım, bir yandan da grup arkadaşlarının fikirlerini alıyordum. Birkaç paragraf yazdıktan sonra şarkı netleşti ve provalarda çalındı derken şarkının trafiği iyice şekillenmişti. Kayıt yapıldı ve o zamandan bu zamana şarkıyı dinleyip bir takım düzenlemeler yaptım. Akustik Kafası stüdyolarında şarkının son halini akustik gitarımla kaydettikten sonra bir takım denemeler yaptım fakat nedense istediğim gibi olmuyordu. Elektronik denemeler yaptık ancak bu denemeler şarkının ruhunu olumsuz etkiliyor gibiydi ve sonrasında enstrümanların canlı olmasına karar verdik. Uzunca bir dinleme, mix mastering ve edit dönemi sonrasında tanıdığım müzisyenlerin fikirleriyle şarkıyı son haline getirdim. Ceyhun Tütüncü şarkının mix masteringini üstlenirken şarkıya yabancı değildi ve sound olarak yakın fikirler ortaya koydu ve şarkı bugünkü halini aldı. Tabii Ceyhun’un işleri bununla da bitmedi. Şarkının Lirik Animasyon yapımını da yine Tütüncü üstlendi. Artık Yalanlar, ekibimle butik olarak kendi içimizde kaydedip şekillendirdiğimiz bağımsız bir şarkı oldu. Rock-Blues rotasında ilerleyen şarkının Gitar riffleri, piyano eşlikleri ve davullarında 90’lar ruhunu korumaya çalıştık.”

YALANLAR

Önceki İçerik6. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’ne başvurular başladı
Sonraki İçerikBir Orhan Veli Portresi “Ağabeyim Orhan Veli” | Seray Şahinler Söyleşisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments