Hediye Güven’in On Bir Mevsim albümünden: Yağmur Başlar (Orçun Ayata Rework)

0

Hediye Güven’in 2017’de yayınladığı On Bir Mevsim albümünden Yağmur Başlar, Orçun Ayata’nın elektronica yorumuyla yepyeni bir tat kazandı.

Kışın zerafetini, dinginliğini, hüznünü sesinde barındıran Hediye Güven, artık müzik çalışmalarına Avusturalya’dan devam edecek fakat bu süreçte sık sık konserler için yanına geleceği bizlere kendi gibi sıcak bir hediye bırakıyor: Yağmur Başlar (Orçun Ayata Rework)

Parçayı dinlemek için linkler:

“Yağmur Başlar, Hedi’yle bana gecenin bir saati ışınlanan parçalardan bir tanesiydi, ben gitarla basit bir iki akor çalarken Hedi o anda melodiyi söyleyip sözleri yazmıştı (en sevdiğim yöntem.. bazı parçalar gelirken duygusu ile beraber geliyor, yapım sürecinde Hedi’yle birbirimize sarıyoruz) Neyse, bu parça da Sarıl Bana gibi geldi kucağımıza oturdu, sevgili Uğur Onatkut’un sihirli elleriyle albümde yerini aldı. 2017 sonlarına doğru sevgili Kaan Düzarat ve muhteşem ekibi ile (NBA All Stars dengiydi, valla o konserlerde bizi yakalayanlar çok şanslı, biz de böyle muazzam insanlarla çaldığımız için daha şanslıyız) “Yağmur Başlar” akustik aurasından elektronik diyarlara dönüşüm geçirmeye başladı. Tam o süreçte de Orçun Ayata ile tanıştık, ses ve sahne düzeninden sorumlu devlet bakanı olarak kadroya aldık, daha doğrusu havuzun içine ittik, kendi bile anlamadı başına neler geldiğini 🙂 Lafı uzattım, parçada emeği geçen çok insan var, atlamak istemiyorum.. Orçun bir yandan bizim sahne seslerimizi güzelleştirir, her türlü kaprisimize katlanırken bir yandan da “Yağmur Başlar”a -Hedi`nin deyişi ile- “kürk manto” dikmeye başladı. Ortaya çıkan ürün karşınızda, spotify, itunes vs bilimum mecralardan dinleyebilirsiniz, umarız yapım sürecinde aldımız keyfi siz de alırsınız, gününüz güzelleşir, kışa güzel bir başlangıç yapmış oluruz, hep beraber. Hediye Güven’in 2017’de yayınladığı On Bir Mevsim albümünden Yağmur Başlar, Orçun Ayata’nın elektronica yorumuyla karşımızda! ” (Tolga Tümay)

Vokal ve Geri Vokaller: Hediye Güven
Rework, Mix, Mastering: Orçun Ayata

Vokal Kayıt: Uğur Onatkut

Kapak Fotoğrafı: Bestenigar Köseoğlu
Kapak Tasarım: Fahranaz Bozkurt

Söz-Müzik: Hediye Güven

Önceki İçerikÖdüllü piyanistler “Ayşegül Yörükoğlu ve Ecem Alnıaçık” ilk defa İstanbul’da
Sonraki İçerikBarış Demirel’in ikinci albümü: “Fail-Play”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments