“İlelebet” yeni sezonu turneyle karşılıyor

0

Ünlü oyuncu Arda Aydın’ın zamanın ötesinde bir lider ve fikir adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı “İlelebet” yeni sezonda perdelerini Antalya, Adana ve Eskişehir’de açıyor.

Biraderler Yapım prodüksiyonu olan İlelebet, 18 Eylül’de Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, 19 Eylül’de Adana Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde, 25 Eylül’de Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Oyunda, 1924-1933 yılları arasında yapılan devrimler, değişim ve dönüşümlerin yaşandığı dokuz yıllık dönem ele alınıyor. Bu tarih aralığından öncesi ve sonrası çok fazla kaleme alınmış ancak bu ülkenin, şu an temelinde bulunan en sağlam betonların atıldığı, 1924-1933 yılları arasında yaşanan ve anlatılmamış hikayeler var. Atatürk’ün, yaşadığı dönemdeki bazı önemli olayları ince detaylarla seyirciye anlatan oyun, farklı üslubu ve belki de birçok kişinin ilk kez duyacağı sözler ve ilk kez göreceği görsellerle, iz bırakan farklı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Mustafa Kemal’in aklından ve kalbinden geçenlerin sahneye aktarıldığı Biraderler Yapım prodüksiyonu İlelebet’in Eylül programı şöyle:

18 Eylül Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu

19 Eylül Adana Orhan Kemal Kültür Merkezi

25 Eylül Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi

Önceki İçerikTremonaut’un İlk Albümü: “Entropi”
Sonraki İçerikGodard Makinesi: Edebiyat ile Sinema Aşkı | Merve Yakut Söyleşisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments