Iskandar Widjaja’nın yeni single’ı: “PAPA”

0

Iskandar Widjaja’nın Kasım ayında çıkacak olan yeni single’ı “PAPA” (Baba) sanatçı için çok kiisel ve özel bir kayıt.

Mart ayında YouTube’da 600.000’den fazla izlenme sayısına ulaşan sıradışı enstrümantal eseri “Spirited Away” in kazandığı baarıdan aldığı cesaretle Iskandar ilk kez “PAPA” adlı parçasında “şarkıcı-söz yazarı” olarak karşımıza çıkıyor.

Iskandar şarkı söylemenin, kendini ve duygularını ifade etmenin en samimi yolu olduğunu dile getirmekte.

Yıldız sanatçı kemanını çalarken, onu sanki bedenin bir parçası gibi kullanarak, mükemmel keman sesinden ziyade insan sesini taklit etmeye çalışğının altını çizmekte. Çünkü Iskandar için enstrümanının temiz, mükemmel tonlarından ziyade, daha çok insan sesinin çeşitliliğini, hamlığını, nefesin iitilebilirlği ve sesin kırılganlığını aktarabilmek çok daha önemli.

Iskandar, bu çalışmasında aırı üretilen ve gereğinden fazla değer yüklenilen pop müzik içinde kaybolan “Sanatçının Ruhunu” arıyor.

Iskandar “Papa” adlı eserini 2015 yılında ebediyete intikal eden babası “Ivan Alhadar” a ithaf etmiş. arkı, Iskandar’ın gençliinde çektiği aile özlemini ve yalnızlıını anlattığı bir eser.

Eserin ana duygusal temasından birdenbire geçiş yaptığı Rap bölümünde Iskandar’ın “babasının yokluğunun ve aile özleminin” onun sanatsal kiiliini nasıl oluturduunu detaylı bir şekilde anlatıyor.

“Papa” hayatın bir mücadele olduğunu ve bir kaplan gibi savaanlara hayatın yardım ettii vurgusuyla muhteşem bir final ile son buluyor.

Iskandar için geçmişe ait birçok duyguyu ve ilkleri barındıran bu eserinin müzik videosu, Hırvatistan’daki dünyanın ayakta kalan en büyük altı Roma gladyatör arenasından en iyi korunmuşu olan Pula kentindeki arenada çekildi.

Sanatçının eserindeki yalnızlık hissî arenanın devasa mimarisiyle “kayıplıı” daha da hissedilir hale getirmek amaçlanmış.

Tüylerinizi diken diken etmeyi duygularınızı tetiklemeyi garantileyen keman tonlarıyla kaynaşğı bu eserde Iskandar Widjaja ile şarkının sürükleyici simbiyozuna şahit olacaksınız.

Iskandar Widjaja imzalı bu duygusal single 12 Kasım 2020’de tüm dijital müzik platformlarında dinleyicileri ile buluşuyor.

Önceki İçerikKoff Animasyon ve Nilipek. işbirliğiyle hazırlanan Unofficial müzik videosu yayında
Sonraki İçerikİlkyaz’ın yeni sayısı, yeni logosuyla birlikte okurların karşısında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments