Koff Animasyon ve Nilipek. işbirliğiyle hazırlanan Unofficial müzik videosu yayında

0

Nilipek.’in en mahrem albümü olarak tanımladığı Mektuplar’ın yeni teklisi “Küçük Bir An”’ın unofficial müzik videosu; Koff tarafından son dönemlerde popüler olan LoFi görsellerinin estetiğinde hazırlandı. Minik animasyonlar ve detaylı çizimlerle izleyeni şarkının içine çekiyor. Dikkatli gözler için serpiştirilmiş süprizler ve şaşırtıcı son sahnesiyle taze bir deneyim sunuyor.

Koff tarafından hazırlanan Unofficial müzik videosunun bir de online oyunu var

“Küçük Bir An” şarkısı için bir de kayıp objeleri bulma (hidden object) oyunu hazırlandı. Unofficial müzik videosuyla aynı estetiğe sahip olan oyun; müzik dinleme alışkanlıklarımıza yeni bir soluk getiriyor. İzleyiciyi, günlük hayatta yaşadığımız küçük anlara dair sürpriz mesajlar barındıran objeleri bulmak üzere dingin bir yolculuğa çıkarıyor.

Unofficial müzik videosu ve kayıp obje bulma oyununun proje dosyaları da animasyon sektörünün meraklıları için www.koffanimation.co.uk/nilipek adresinden paylaşılıyor.

Koff Animasyon ve Nilipek.

Nilipek., İzmir’de doğdu ve üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli gruplarda çalmasının ardından solo kariyere geçti ve 2015’te ilk albümü Sabah’ı çıkardı. Müzik yazarlarınca yılın en iyi albümleri arasında gösterilen Sabah albümü ardından, sırasıyla 2016’da “Sabah (Remix)”, 2017 yılında ise “bireysel şehir mitolojisi” olarak tanımladığı albümü “Döngü”yü kaydetti. “Küçük Bir An” şarkısı, Mektuplar albümünün öncesinde tekli olarak yayınlandı. Hem bir söz yazarı, hem de yorumcu olarak başarısını sürdüren Nilipek., Küçük An teklisi ardından üçüncü stüdyo albümü olan Mektuplar’ı yayınladı. Albüm beşer şarkılık iki parttan oluşuyor ve açılış şarkısından itibaren dinleyicileri bir yolculuğa çıkarıyor.

Son dönemde müzik dünyasına ürettikleri içeriklerle hakkından oldukça söz ettiren Koff Animasyon ile kesişiyor. Onları en son yayınlanan Selami Şahin’in müzik videosundan hatırlıyoruz. Fakat Koff Animasyon’u tanıyanlar onların sıradan bir animasyon stüdyosu olmadığını biliyor. Kurumsal marka ve reklam filmlerinin yanı sıra, Türkiye’de kendileri için özgün filmler üreten, tek animasyon stüdyosu. Göğsümüzü kabartan ve tüylerimizi diken diken eden Zeki Müren, Müslüm Gürses, Müzeyyen Senar ve Süleyman Seba anısına hazırladıkları animasyonları YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Mektuplar II / Küçük Bir An

Söz-müzik: Nilipek.
Düzenleme: Can Aydınoğlu, Berkay Küçükbaşlar, Işık Üstündağ, Nilipek., Umut Çetin
Vokal: Nilipek.
Akustik gitar: Can Aydınoğlu
Elektrik gitar: Can Aydınoğlu
Bas gitar: Umut Çetin
Tuşlular: Alican İpek
Trombon: Işık Üstündağ
Davul: Berkay Küçükbaşlar
Kayıt: Şen Bakkal Stüdyoları; Umut Çetin
Mix: Baran Göksu
Mastering: Melograf Mastering; Christopher Leary

Koff Animasyon

Yönetmen: Gökhan Okur
Prodüktör: Tuğçe Varlıca
Sanat Yönetmeni: Alper Balkış
İllüstrasyon: Ayışığı Gülsel
Animasyon & Dikey Kurgu: Doğukan Kuru
Metin Yazarı: Tuğba Büyüker
Game Development: Bilge Kaan

Önceki İçerikAtaşehir Belediyesi, Kasım ayı etkinlik takvimini duyurdu
Sonraki İçerikIskandar Widjaja’nın yeni single’ı: “PAPA”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments