İstanbul Uluslarası Deneysel Film Festivali’nin son başvuru tarihleri uzatıldı

0

Geçtiğimiz yıl İstanbul Experimental tarafından başlatılan ve Türkiye’nin ilk ve tek deneysel film festivali olan İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, bu yıl 13-17 kasım tarihleri arasında yapılacak.

Son başvuru tarihleri 10 Ağustos 2019‘a kadar uzatılan festival için adaylar, başvurularla ilgili ayrıntılı bilgiye festivalin resmi sitesi  istanbulexperimental.com‘dan ulaşabilir ve sitede yer alan  formu doldurarak ücretsiz bir biçimde başvurularını tamamlayabilirler.

Festivale, Deneysel Uzun Metraj, Deneysel Kısa Metraj, Deneysel Belgesel, Deneysel Animasyon, İlk Deney, Yeni Soluk ve Müzik Videosu olmak üzere toplam 7 kategoriden başvuru yapılabiliyor. Yarışmaya katılan filmlerin bağımsız festival jürisi tarafından değerlendirilmesi sonucunda En İyi Deneysel Uzun Metraj, En İyi Deneysel Kısa Metraj, En İyi Deneysel Belgesel, En İyi Deneysel Animasyon, En İyi İlk Deney, En İyi Anlatı, En İyi Kurgu, En İyi Ses dallarında birer ödül veriliyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan festival, yarışma seçksinin yanı sıra ‘İstanbul Experimental Forum’ başlığı altında ulusal ve uluslarası bir çok festival, film arşivi ve bağımsız küratörlerle kurduğu ortaklıklar doğrultusunda, panel, film gösterimi, söyleşiler, atölyeler gibi bir dizi etkinlikle deneysel sinemanın kimliğine dair sosyo-artistik bir tartışma ortamı yaratmayı amaçlıyor.

İstanbul Uuslararası Deneysel Film Festivali ile ilgili tüm gelişmeleri; filmler, etkinlikler ve konuklarla ilgili bilgileri ve programa dair ipuçlarını sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

istanbulexperimental.com

instagram.com/istanbulexperimental/

facebook.com/istanbulexperimental

Önceki İçerikHayallerim, Tiyatrom ve Royal Akademi | Cansu Ezgi İnce Söyleşisi
Sonraki İçerikSin Edebiyat Dergisi’nin Öykü Sayısı Çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments