Kasetten Dijitale Zamanda Yolculuk

0

Merve Çaloğlu dijital çağ öncesinde yayımlanmış olan ilk stüdyo kayıtlarını günyüzüne çıkartıyor. Profesyonel müzik kariyerinin ilk stüdyo çalışmaları olan şarkılarını 2004 yılında kaset ve cd olarak piyasaya sunmuştu. Eskimeyecek şarkılar yapmak için, her dönem gelip geçici soundlardan uzak durmak gerektiğinin altını çizen müzisyen, kendi kendini cover’lamak yerine dijitalde bulunmayan ilk göz ağrılarını, olduğu gibi dinleyicisi ile buluşturmak istedi. ”Eski&Yeni Seriisi” ni iki ayrı single olarak tüm dijital platformlardan sunmanın heyecanını taşıyan sanatçı, ilk çalışmalarında da efsane isimlerle çalışmış olmanın ve onların o dönem müziğine kattıklarının, müzikal yolculuğunda her daim ışık olduğunu söylüyor. Merve Çaloğlu, sonbaharda yayımlayacak olduğu yepyeni çalışmasının öncesinde, sözü ve bestesi kendisine ait olan ”Gittin ya…” ve ”Boşver” isimli şarkıları ile 28 Haziran Cuma günü Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon etiketiyle tüm dijital platformlarda. 

”Merve Çaloğlu – Gittin ya…”

Sözü ve müziği Merve Çaloğlu’na ait olan ”Gittin ya…” ilk kez 2004 yılında cd ve kaset olarak yayımlanmıştır. Merve Çaloğlu’nun ilk profesyonel stüdyo çalışması olan şarkısının düzenlemesi Feyyaz Kuruş’a ait. Elektro gitarda Gültekin Kaçar, geri vokallerde ise Türkiye’nin önde gelen sesleri Cihan Okan, Özkan Uğur, Seden Gürel ve Sibel Sezal var. Mix ve mastering Barış Büyük’e ait. Bu eski/yeni single’ın kapak fotoğrafı Koray Kasap imzası taşıyor…

O günden bugüne, aslına sadık kalınarak kanal kayıtları revize edilen ve yeniden mastering yapılan çalışma, 28 Haziran 2019’da Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

”Merve Çaloğlu-Boşver”

İlk kez 2004 yılında cd ve kaset olarak yayımlanan ”Boşver” isimli şarkının sözü ve bestesi Merve Çaloğlu’na, düzenlemesi ise Feyyaz Kuruş’a ait. Merve Çaloğlu’nun ilk profesyonel stüdyo çalışmasıdır. Klarnette Kirpi Bülent, akustik gitarda Gültekin Kaçar, yayılılarda ise Şenyaylar var. Mix ve mastering Barış Büyük’e ait. Merve Çaloğlu’nun eski/yeni seriisinden ikinci şarkısı Boşver’in kapak fotoğrafı Koray Kasap imzası taşıyor. Şarkının aslına sadık kalınarak, kanal kayıtları revize edilip, tekrar mastering yapıldı.

”Boşver” 28 Haziran 2019 itibari ile Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Merve Çaloğlu’nu Takip Edin;

Önceki İçerikBir İktidar Eleştirisi: “Dogtooth”
Sonraki İçerikEmircan Fidan’dan “SANRI”lı şarkı…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments