Keith Flint’in kanında kokain, alkol ve kodein bulundu

0

Soruşturma makamının The Prodigy grubunun geçen martta ölen solisti Keith Flint’in kesin ölüm nedenini tespit edemediği, fakat kanında kokain, alkol ve ilaç bulduğu açıklandı.

Şarkıcının daha önce yaşadığı Dunmow, Essex’deki ölüm olaylarının soruşturulduğu inceleme odasından yapılan açıklamada, Flint’in kesin ölüm nedeninin tespit edilemediği, fakat şarkıcının kanında kokain, alkol ve kodein bulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan otopsi sonucunda (Flint’in) vücudunda önemli miktarda kokain, alkol ve kodein tespit edildi” ifadelerine yer verildi.

Davaya bakan kıdemli sorgu yargıcı Caroline Beasley-Murray, ölüm nedeninin intihar olduğuna inanmaya meyilli olduğunu, ancak dava verilerinin böyle bir sonuca varılması için yeterli derecede kanıt sunmadığını vurguladı.

Murrey, “Ölümün tesadüf olduğuna ya da Flint’in oyunlarının bir sonucu olduğuna dair önemli bir kanıt yok. Kesin hüküm vermemeyi düşünüyorum. O gün zihninde tam olarak nelerin olup bittiğini asla öğrenemeyeceğiz. Bu nedenle kesin hüküm vermiyorum” açıklamasında bulundu.

Flint’in yakınları ve grubun yöneticisiyse duruşmaya katılmadı.

Prodigy grubuna dansçı olarak katılan, ancak daha sonra grubun solisti olan, 49 yaşındaki Keith Flint geçen mart ayının başında Dunmow, Essex’deki evinde ölü bulunmuştu. Grubun kurucusu Liam Howlett, Instagram hesabından yaptığı açıklamada Flint’inintihar ettiğini ifade etmişti.

Önceki İçerikZiziro; Kadınların Dirençli Hikayesi | Müjde Alganer Röportajı
Sonraki İçerikKendi Doğumunu Tükenişinde Yansıtan: Blue Bed
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments