Knight Errant’tan “Divan” albümüne 15.yıl sürprizi

0

Heavy Metal gruplarından Knight Errant Divan Albümünün 15.Yılı şerefine grubun en sevilen şarkılarından olan “Requiem For Enkidu’nun 2001 yılında kaydedilen ve hiç yayınlanmayan demosunu sevenleriyle paylaştı.

Grubun yaptığı açıklama;

DİVAN 15 YAŞINDA…

2020 yazında yayınladığı yeni ve üçüncü albümü “Ruhların Büyük Göçü” ile 15 yıl sonra dönen Knight Errant,  2. albümü olan ve “21 Aralık 2005” tarihinde Atlantis Müzik etiketiyle yayınlanan “Divan” albümünün 15. yaşını heyecanla karşılıyor….

Grup, bu albümde yer alan ve Gılgamış Destanı’ndan ilham alınarak yaratılmış Requiem For Enkidu’nun daha önce hiç yayınlanmamış ‘Demo’ versiyonunu “21 Aralık 2020” tarihinde yayınlayarak doğum günü partisine katılacak…

“Divan” albümünün ön hazırlıkları kapsamında Aralık 2001 tarihinde İTÜ MİAM stüdyolarında (İstanbul) Kerem Tüzün’ün ses mühendisliği ile büyük oranda canlı kaydedilen şarkıda vokalleri Uluer Emre Özdil, gitarları Bahadır Çakır, Bas Gitarı Sevan Amiroğlu, kemanları Ilgın Ayık ve davulları Murat Arslanoğlu çalmıştı. Bu isimlerden farklı olarak Divan albümü kayıtlarında ise gitarlarda Ali Ulupınar ve Hamid Nejatemin ile bas gitarda İlker Ölmez yer almıştı. (Söz konusu demo versiyonda herhangi bir yeni işlem bulunmayıp o zaman kayıt edildiği şekliyle özgün olarak paylaşılacaktır.)

Önceki İçerikSuat Akdemir’in dingin ama muğlak renkleri: “Tekil-Çoğul”
Sonraki İçerikPera Müzesi’nin yeni sergisi: “Kristal Berraklığı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments