Komedi yönü ağır basan sıra dışı bilim kurgunun sıra dışı alternatif sonları…

Yayımlanmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken ve büyük beğeni toplayan "Don't Look Up"ın yönetmeni McKay, filmin alternatif sonunu açıkladı.

0
Tyler Perry, Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Tomer Sisley, Meryl Streep, Jonah Hill, Kid Cudi, Himesh Patel, Adam McKay, Ron Perlman ve Paul Guilfoyle. Fotoğraf: Kevin Mazur/ Getty Images

Don’t Look Up’ın yönetmeni Adam McKay, Netflix filminin kapanış jeneriği sonrası sahnesinin aslında neredeyse tamamen farklı olduğunu söyledi.

Bilim kurgu komedisinde Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio, siyasi liderleri dünyayı yok edecek yaklaşan bir kuyrukluyıldız hakkında uyarmaya çabalayan gökbilimcileri canlandırıyor.

Filmin sonu çok kasvetli. Kapanış sahnesinde 9 km genişliğindeki kuyrukluyıldız gezegene çarpıp, bir uzay gemisiyle kaçmayı başaran bir avuç zengin kişi haricinde insanlığın büyük kısmını yok ediyor.

22 bin yıl sonrasında geçen kapanış jeneriği ortasında giren sahnede grup yeni bir gezegene varıyor ama brontaroc adı verilen uzaylı bir yaratık çok geçmeden Başkan Orlean’ı (Meryl Streep) canlı canlı yiyor.

McKay şimdi, Peter Isherwell (Mark Rylance) dahil milyarderlerin yer aldığı ve birbirleriyle rekabet ettikleri alternatif bir sahne daha çektiklerini açıkladı.

McKay, Variety‘ye açıklamasında “Orijinal son ‘Ah, haydi evlerimizi inşa etmeye başlayalım’ şeklindeydi” dedi.

Ve sonra biri, “Ah, tüm işçileri taşıyan kapsül havaya uçmuş’ diyordu.

Sonrasında da Mark Rylance, ‘Bana bir ev inşa edene bir milyar dolar vereceğim’ ifadelerini kullanıyordu. Yanındaki kişi de ‘Ben iki milyar dolar vereceğim’ diyordu. Sonra da hepsinin milyarderler olduğunu fark ediyordunuz. Hatta ‘Ben 5 milyar dolar vereceğim!’ diye devam ediyorlardı. 10 milyar dolar!’ Biz de bunu filmden çıkardık.

McKay geçen ay, DiCaprio’nun Streep’in canlı canlı yendiği sahneye dair “bir sorunu” olduğunu itiraf etmişti.

Sahnede, Streep’in karakteri çıplak (fakat bir vücut dublörü tarafından canlandırılıyor).

McKay, “Streep korkusuz biri” demişti.

Ve evet, bu bir vücut dublörü. Ama sahneyle kimin sorunu vardı, biliyor musunuz? Leo’nun (DiCaprio). Leo, Meryl’i sinemanın kraliyet ailesi mensubu gibi… kraliyet mensupluğu belki bir iltifat olmayabilir… ama sinema tarihinde bu şekilde özel bir isim olarak görüyor.

Don’t Look Up, şu an Netflix’te izlenebilir.

DON’T LOOK UP

Önceki İçerikAslı Perker ve Tuna Kiremitçi’den haftalık podcast: “Bibliyoterapi”
Sonraki İçerikÇağlar Tavşanoğlu: “Ruhumuz hazır yemekle beslenmeye başladı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments