Konu: Atölye, “Pardon Konu Neydi?” Sergisiyle Kapılarını Açıyor

0

Bir KAFKAOKUR Dergisi kuruluşu olan KONU: Atölye, 4 Mayıs 2019 – 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenleyeceği “Pardon, konu neydi?” sergisi ile kapılarını açıyor.

“Konu neydi?” sloganıyla yola koyulan KAFKAOKUR ekibi her türlü sanatsal ve kültürel etkinliğin hiçbir sınırlama olmadan, özgürce icra edilmesi için ellerinden geleni yapmaya hazır. Kendi alanlarında yetkin pek çok yazar, şair, ressam, küratör, sanat yönetmeni, eleştirmen ve akademisyenin katılımlarıyla KONU: Atölye aynı zamanda bir kültür merkezi olmayı da misyon ediniyor.

Çeşitli atölyelere, sergilere, projelere, eğitimlere ve seminerlere ev sahipliği yapacağımız mekânımız, Galata’da bulunuyor. Eski bir sarnıcın 6 aylık bir tadilat sürecinden sonra ortaya çıkan mekân heyecanla sanatseverleri ağırlamayı bekliyor.

Ne kadar özgür olduğumuzu bilmiyoruz. Dünyanın her yerinde hürriyet tırnak içine alınan, altı çift çizgi ile çizilen bir kelimeye dönüşüyor. Yaptığımız işler, ürettiğimiz eserler çoğu zaman bir iktidar mekanizması tarafından gözetleniyor. Etrafımıza sınırlar çiziliyor. Düşünmek için yeterli alan bulabiliyor muyuz peki? Emin değiliz. Birçok kıymetli sanatçının kendi belirledikleri KONU larda ürettikleri özgün çalışmalardan oluşacak 4 Mayıs’taki açılış sergimizin amacı düşünme alanımızı ihlal edenlere “Pardon, konu neydi?” diye sormak.

Açılış sergimize katılacak özgür isimler ise şöyle: 

Ayla Acet, Aytur Şahinbay, Ayşenur Maden, Barış Şehri, Berkay Dağlar, Cansu Akın, Ceyhun Şen, Deniz Ardıç, Duygu Topçu, Elara Esmer, Elif Yemenici, Eren Caner Polat, Evren Tural, Ezgi Karaata, Merve Atılgan, Muzaffer Filiz, Nazlı Arman, Rabia Aydoğan, Rabia Gençer, Vardal Caniş, Zeynep Mar.

Açılış: 4 Mayıs Cumartesi, 14.00-21.00
Adres: Müeyyetzade Mahallesi, Tatar Beyi Sokak, No:24/B Beyoğlu

KAFKAOKUR’U TAKİP EDİN;
   

Önceki İçerik30 Nisan Uluslararası Caz Günü, Karaköy’de Özel Etkinliklerle Kutlanacak
Sonraki İçerikMetropolitan Müzesi’nde “Rock ‘n’ Roll” enstrümanları sergisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments