Koza Düşünce Dergisi’nin 28. Sayısı Çıktı

Koza Düşünce Dergisi’nin Mart – Nisan 2019 tarihli 28. Sayısı ciltli, kalın kapak basılıyor. Ayrıca yeni sayı, okumayı kolaylaştıran 16×24 ebatlarında. 80 sayfaya yükselen içeriğiyle kapağında ismail pelit’in bulunduğu sayısında, okuru ismail pelit’in “yoksul metin” adlı kitabına nazire olarak içinde hiç “a” harfi geçmeyen yazısıyla Semih Samyürek karşılıyor.

Ardından Gülhan Tuba Çelik’in pelit ile gerçekleştirdiği kapsamlı bir söyleşi ve pelit’in yakında yayımlanacak olan kitabından bir bölüm okura sunuluyor. Dosya kapsamındaki son içerik ise Örsan Gürkan’ın imzasını koyduğu deneysel bir öykü.

sayının inceleme yazıları ise şöyle: Serkan Parlak, “Sait Faik Öykülerinde İnsan”, İlay Bilgili: “Ebro Nehrinin Kıyısında: Beyaz Fillere Benzeyen Tepeler”, Eray Sarıçam: “Popülist Şiirin Sınırlarında Bir Kitap: 7 Epik Figür & Nabız Vuruşları”, Talha Kutay: “Sosyalist Ekonomi ve Liberal Ekonomi Üzerine”.

Şiirleriyle dergide yer alan isimler: Esra Sağlık, Fuat Eren, Mustafa Işık, Eray Sarıçam ve Özgün Ergen. Öykü türünde ise Evşen Yıldız’ın dikkat çeken ve yayımlanan ilk öyküsü olan “Balkon”, Cansu Koçyiğit’in “Bebek” ve Ahmet Zeki Yeşil’in mizah öyküsü “Gönül Sokak Direnişi” bulunuyor.

sayının dikkat çeken diğer iki metni ise, Örsan Gürkan’ın Enes Malikoğlu ile yeni kitabı üzerine yaptığı söyleşi ve Oliver Kaplan’ın, Emin Aslan Özbek tarafından Türkçe’ye çevrilen, “Gabriel Garcia Marquez’in Büylüğü Gerçekçiliği” adlı incelemesi.

Etiketler

0 yorum “Koza Düşünce Dergisi’nin 28. Sayısı Çıktı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest