Kreas ile lounge esintili “Ojuvi”

0

Kreas grubunun ilk albümü ‘Ojuvi’ yayınlandı. Dünya müziklerinden etnik öğeler içeren lounge özelliklerini taşıyan bu albümün ilhamı dinleyenleri de saran ‘koku’.

İstanbullu grup Kreas, yeni albümleri ‘Ojuvi’yi, üretimi ve kompozisyonu esnasında, müzik ile çok benzeşen ‘koku’dan yola çıkarak hayata geçirdi. Hayali Mehmet Cavuşoğlu, besteleri ve aranjmanları Semih Önyer’e ait olan bu proje; Betül Altın, Utku Yalın, Buğra Yiğitoğlu’nun emeği ile hayat buldu.

Kreas Quartet, dünyanın farklı noktalarında satılan parfüm markası olan Ojuvi için tasarladığı bu albümde, koku kompozisyonlarının, duyusal, duygusal ve müzikal karşılıklarını kaydetti. Albümde yer alan sözlü parçalar hayal etmeye, aşka, derinleşmeye, yükselmeye ve her daim hayattan nefes almaya çağırıyor. Enstrümantal parçalarda ise herkes kendi ritminde istediği gibi dans edebilir.

Ojuvi’de klasik, caz, rock ve pop türlerinin farklı örnekleri kulağa çalınıyor. Kreas Quartet bu albümle dinleyiciyi bir hayalin etrafında toplanmaya ve buradan da müzikal bir yolculuğa çıkarmaya davet ediyor.

::: Kreas Quartet :::

Semih Önyer: Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Kompozisyon ve Orkestra Şefliği eğitimi ve MİAM İTÜ Konservatuvar Kompozisyon yüksek lisans mezunu. Kompozitör ve piyanist olmasının yanında, caz ve klasik alanında 2006 yılından beri özel öğrenciler yetiştiriyor Semih Önyer; Elfe Uluç, Ali Özgentürk, Nedim Saban, farklı tiyatro ve sinema projelerinde besteci ve icracı olarak yer aldı. Sherlock Holmes filminin İngiltere’de kaydedilen müziklerinde orkestrada icracı olarak yer aldı. Çok sayıda festival ve etkinlikte konserler verdi.

Betül Altın: Müzik hayatına 13 yaşındayken aldığı klasik gitar dersleriyle başlayan Betül Altın, İstanbul Üniversitesi’nde okurken caz vokal eğitimi alarak devam etti. Birçok farklı projede vokalist olarak yer aldı, seslendirme ve dublaj sanatçısı olarak çalıştı. Albüm hazırlıkları içerisinde oldukları Kreas Quartet ile vokalist olarak çalışmaya devam ediyor.

Utku Yalın: Müziğe Iron Maiden, Megadeth, Led Zeppelin gibi rock ve metal gruplarından etkilenerek başladı. Enstrüman olarak elektro gitarı seçti, zamanla tarzı blues, funk ve rock gibi müzik türlerine evrildi. Zafer Doğulu, Ceyhun Çelik gibi isimlerden ders aldı ve sahne çalışmaları oldu. Halen çeşitli sanatçılarla ve projelerle müzikal kariyerini sürdürüyor.

Önceki İçerikBüyük Sandalyeden Şarkılar: Gülcan Altan
Sonraki İçerikBen Affleck ve Gal Gadot’tan “Adalet Birliği” kampanyasına tam destek
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments