Büyük Sandalyeden Şarkılar: Gülcan Altan

Birçok değerli sanatçıyı konsept etkinliklerinde sevenleriyle buluşturan Event Fabric’in İstanbul alternatif sahnesine katacağı ve sürprizlerle devam edecek. En yeni etkinliği Büyük Sandalyeden Şarkılar, 22 Kasım’da Tamirane Akasya sahneside sizinle!

Etkinliğin bu seferki konuğu Gülcan Altan;

2008 yılında “Gülümser” isimli ilk albümü yayınlandı.Bu albümde yıllarca beraber çalıştığı ve hayranı olduğu Vedat Sakman’ın şarkılarını söyledi. 2010 yılında yayınlanan “Anlat” isimli albümde Adigece bir şarkı seslendirdi. İspanya, Rusya, İsviçre,Yunanistan,Almanya,İspanya gibi Dünyanın bir çok ülkesinde konserler verdi. 2011 yılında çıkardığı Adige ve Abhaz şarkılarından oluşan “Gunef” isimli albümü ile müzikal yolculuğuna devam ediyor. Etnik müziklerle ilgili araştırmalar yapıyor. 2015 yılında “Bir ömür bize yeter” albümü yayınlandı.

Kendi şarkılarının yanı sıra İspanyolca, Portekizce, İngilizce, Baskça, Rusça, İsveçce, Arapça, Süryanice,Ladino, Ermenice, Kürtçe, Gürcüce, Rumca, Lazca, Adigece, Abhazca, Yidişçe, Süryanice gibi bir çok dilde şarkılar söylüyor. Verdiği konserlerde müziğin birleştirici gücünü kullanarak tüm kültürleri iç içe harmanlıyor. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na derece ile girdi.

Konservatuar da Prof.Dr. Selahattin İçli, Prof.Dr. Nevzad Atlığ, Necdet Varol gibi değerli hocalardan Türk Müziği solfej nazariyat ve repertuar dersleri, Kamil Özler’den armoni ve Cüneyd Orhon’dan Klasik Kemençe eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü öğretim Görevlisi Şebnem Ünal ve Opera Sanatçısı Güher Güney’ den Şan dersleri aldı. Konservatuardan 2005 yılında birincilikle mezun oldu. Bitirme tezi olarak Çerkesler’de Oyun Müziği başlıklı bir çalışma hazırladı ve Çerkes müziği ile ilgili araştırmalar yapıyor.

Çok yönlü sanatçı gitar ve klasik kemençe çalıyor.

Etiketler

0 yorum “Büyük Sandalyeden Şarkılar: Gülcan Altan”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Event Fabric | Takip Et

Reklam
Event Fabric | Resmi Web Sitesi

Event Fabric | Instagram

Instagram requires authorization to view a user profile. Use autorized account in widget settings

Event Fabric | Twitter

Pin It on Pinterest