Kült film “Mortal Kombat”ın müziği Iskandar’la geri döndü

Dünyanın en sevilen bilgisayar oyunlarından "Mortal Kombat"ın müziğini, Iskandar Widjaja kemanıyla yorumladı.

0

Iskandar yeni yayınladığı çalışması ile dinleyicilerini şaşırtmaya devam ediyor. Nisan ayında bir kült haline gelmiş, video konsol oyunlarının efsanesi “Mortal Combat“ın 16 Nisan’da Uzakdoğu’da vizyona giren film uyarlaması ile aynı gün Iskandar klasik keman yorumuyla yayınladığı filmin ikonik müziği “Techno Syndrome” YouTube ve dijital müzik platformlarında dinleyiciler ile buluştu.

Avrupa’nın en iyi klasik müzik keman virtüözlerinden biri kabul edilen Iskandar Widjaja küresel salgının sekteye uğrattığı profesyonel kariyerinde konserlerin başlamasını beklemek yerine yaratıcılığını özgür bırakmaya karar verdi.

2021’e, Spotify’ın “New Music Friday” de hemen listeye alınan “Love on the Moon” parçasının çok beğenilen yeni sürümü ile başlayan yaratıcı süreç, “Spirited Away” in vokal versiyonuyla devam etti. Ardından Mart ayında, Moğol overtone şarkıcısı URNA ile yaptıkları “Rachel’s Song” ta arkaik armonileri keşfettiği çarpıcı bir işbirliğine imza attı.

“Techno Syndrome” için Iskandar, yaratıcılığının hayal gücünün sınırlarını zorladığı keman, dans ve dövüş sanatlarının sıra dışı kombinasyonundan oluşan öyle bir müzik klibi yayınlandı ki, kendi yaratıcılık çıtasını bir üst seviyeye taşıdı. 

Müzik klibi ise içinde büyük süprizler barındırmakta. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren “ Mortal Combat” filmini Iskandar’ a bağlayan şey, önemli karakterlerinden biri olan “Kung Lao”yu Iskandar’ın kuzeni Max Huang tarafından canlandırıyor olması. Huang’ın son yıllarda gerek Jackie Chan’ın dublör ekibinin eski bir üyesi, gerek bir çok filminin dövüş koreografı ve gerekse bir çok aksiyon filmlerinde yıldızı parlayan bir aktör olarak, destek verdiği bu müzik klibinde emeği büyük. Iskandar Widjaja’ nın bugüne kadar yaptıklarına hiç benzemeyen bambaşka atlayan, zıplayan, dans eden mistik bir dövüşçü tiplemesiyle hayranlarının karşına çıkıyor.

“Techno Syndrome”un klibi, orijinal filmde oynayan dublör dövüşçüleriyle, son sahnesinde Max Huang’ ın rol almasıyla ve dansçılarla eşiliğindeki çılgın koreografisiyle kısa metraj yüksek tempolu dövüş – aksiyon filmi tadında. Klibin dövüşle dansın estetiğinin birleştiği ateşli koreografisinde Roberta Rizzini ve Max Huang’ın imzası var.

Mortal Combat’ın unutulmaz “Kitana” karakterinin klipte Iskandar’ın kadın yansıması olarak betimlenerek geçmiş Mortal Combat filmlerine bir atıfta bulunuyor.

Iskandar siyah imparator Shang Tsung‘u anımsatan dramatik bir samuray cüppesiyle boy gösterdiği klip aksiyon çekimlerinde profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmiş. Ekip tüm akrobatik aksiyonun sahip olduğu estetiğini istisnasız her açıdan yakalamak için drone’lar ve profesyonel kameralarla çektiği görüntülerden harika bir klip hazırlanmış. Klip, kült video oyununun arka planındaki mekan temalarına adeta gönderme yapan, boş bir fabrikada çekildi.

Warner Bros.‘a göre “Mortal Combat” filmi gelmiş geçmiş tüm zamanların en çok izlenen fragmanı olarak bir rekora sahip ve Iskandar çektiği bu klibiyle kendi izlenme rekorunu kırmayı hedefliyor.

TECHNO SYNDROME

Önceki İçerikMoritz Bleibtreu’nun Son Filmi Cortex ve Uykunun Etrafında Dolanarak Çekilmiş 11 Film
Sonraki İçerikAltı ve Fosil
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments