Lara Kamhi’nin bireysel izolasyona değinen “Transparency of Being” belgeseli

Lara Kamhi, çekimlerini 2017’de Japonya’da gerçekleştirdiği “Transparency of Being” belgeselinin çekimini, kurgusunu ve ses tasarımını da kendisi yaptı.

0

Lara Kamhi, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli festivallerde gösterilen “Transparency of Being” adlı deneysel belgesel filmini online platformlarda ücretsiz olarak erişime açtı.

Gündelik hayat, teknolojik iletişim ve ulaşım platformlarının istilası ile tinsellik üzerine karşılaştırmalı gözlemlerden oluşan belgesel aynı zamanda bireysel izolasyona da değiniyor. 10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, küresel koronavirüs salgını nedeniyle bugünlerde evlerine kapanan sanatseverler için “Transparency of Being” adlı belgesel filmini online olarak herkesin erişimine açtı.

Ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi, çekimlerini 2017’de Japonya’da gerçekleştirdiği “Transparency of Being” belgeselinin çekimini, kurgusunu ve ses tasarımını da kendisi yaptı. Belgesel, gündelik hayat, teknolojik iletişim ve ulaşım platformlarının istilası ile tinsellik üzerine karşılaştırmalı gözlemlerden oluşuyor. Belgesel, YouTube ve Vimeo üzerinden izlenebilir.

Medya sanatı ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam eden Lara Kamhi, yeni sinematik projeleri üzerinde çalışmayı da sürdürüyor.

Önceki İçerikTürkiye Yayıncılar Birliği: “Birçok yayınevi faaliyetlerini yürütmeye ortalama 3 ay dayanabilir”
Sonraki İçerikLara Kamhi’nin bireysel izolasyona değinen “Transparency of Being” belgeseli
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments