Lara Kamhi’nin yönettiği “Tutsak” klibi Atlanta’da gösterildi

0

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin, Selin Baycan’ın çıkış parçası “Tutsak” için çektiği klip; bağımsız içerik yaratıcılarını ve multimedya prodüksiyonlarını destekleyen, ABD’nin Atlanta şehrinde düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali (UMFF) kapsamında gösterildi.

Yönetmenliğini üstleneceği ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”un çalışmaları kapsamında kısa filmlerden oluşan bir klip serisi hazırlayan Lara Kamhi, ilk olarak genç şarkıcı Selin Baycan’ın “Tutsak” isimli çıkış parçasına bir klip çekmişti. Sanatçının, ödüllü Fransız görüntü yönetmeni Florent Herry ile birlikte çektiği kısa film tadındaki video geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı.

Lara Kamhi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “Tutsak”, 10-16 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali’nde izleyiciyle buluştu. Klip, ABD’nin Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’da düzenlenen festivalin Animasyon ve Müzik Videoları bölümünde gösterildi. Urban Mediamakers Association tarafından düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali (UMFF), çok sayıda etkileşimli proje oluşturmak için yeni teknoloji ve dağıtım modellerini kullanan sanatçıları, film yapımcılarını, yazarları, oyuncuları ve dijital içerik yaratıcılarını destekliyor.

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan Lara Kamhi, sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam ediyor. Sanatçı aynı zamanda, ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”a yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

Lara Kamhi Hakkında;

Lara Kamhi, Sorbonne Nouvelle Paris III Üniversitesi’nde Tiyatro, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film üzerine öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon üzerine tamamladı. Yüksek öğrenimini 2013’te Slade School of Fine Art’ta (UCL) tamamlayan sanatçı mekâna özgü, sarmal ve sinematik yaklaşımlara odaklanan dokuz bölümden oluşan bir sergi serisi gerçekleştirdiği Prizmaspace adlı bağımsız sanat insiyatifinin de kurucu-ortaklığını ve yöneticiliğini üstlendi. Kamhi, 2009 yılından bu yana ulusal ve uluslararası galerilerde, müzelerde, festivallerde ve kamusal alanlarda çalışmalarını sergiliyor. Kariyeri boyunca çok sayıda deneysel video ve film çalışması gerçekleştiren Kamhi, ayrıca müzik video yönetmenliği yapıp tiyatro, konser ve etkinlikler için görsel, sahne ve ışık tasarımcısı olarak çalışıyor.

Yönetmenliğini üstleneceği ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”un çalışmaları kapsamında kısa filmlerden oluşan bir klip serisi hazırlayan sanatçının çektiği iki video çalışması internet üzerinden seyirciyle buluşuyor. Kamhi çalışmalarını, kurucu ve yöneticisi olduğu; büyülü gerçeklik, bilimkurgu ve fantastik türlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Prizma Productions Istanbul çatısı altında sürdürüyor.

Önceki İçerikMuhsin Ertuğrul’un kayıp filmi Türkiye’de ilk kez Altın Portakal’da
Sonraki İçerikTrump’a karşı en keskin ve sivri çıkışların sahibi Robert De Niro’dan bir yenisi daha: Trump, gangsterlerin en ucuzu!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments