Led Zeppelin, Ahmet Ertegün’ü unutmadı

0

İngiliz rock müzik efsanesi Led Zeppelin’in çalışmalarına ara verdiği halde, 2007’de müzik yapımcısı Ahmet Ertegün anısına gerçekleştirdiği “Celebration Day” adlı özel konseri 72 saatliğine erişime açıldı.

2007 yılında Londra’da O₂ Arena’da gerçekleşen özel konser 30 Mayıs’ta YouTube’da yayınladı. Led Zeppelin, grubun davulcusu John Bonham’ın ölümünün ardından çalışmalara ara vermiş, grup üyelerinin başka projelerle meşgul olmaya başlamasıyla da dağılmıştı. 2007 yılında Atlantic Records’un kurucusu, müzik yapımcısı Ahmet Ertegün’ün ölümünün ardından “Celebration Day” adlı özel bir konser için bir araya gelen Led Zeppelin, 80’li yıllardan sonra ilk defa aynı sahnede buluşup kendi şarkılarını seslendirdi. 2012 yılında yayımlanan konser filmi ve albüm, 2014 yılında en iyi rock albümü dalında Grammy kazandı. Albümde yer alan “Kashmir” yorumu da, aynı yıl Grammy ödüllerinde en iyi rock performansı dalında aday oldu.

“Good Times Bad Times”, “Stairway To Heaven”, “No Quarter”, “Dazed and Confused”, “Since I’ve Been Loving You”, “Kashmir” ve “Whole Lotta Love” gibi kült eserlerinin seslendirildiği konserin şarkı listesi şöyle:

1- “Good Times Bad Times”
2- “Ramble On”
3- “Black Dog”
4- “In My Time Of Dying”
5- “For Your Life”
6- “Trampled Under Foot”
7- “Nobody’s Fault But Mine”
8- “No Quarter”
9- “Since I’ve Been Loving You”
10- “Dazed And Confused”
11- “Stairway To Heaven”
12- “The Song Remains The Same”
13- “Misty Mountain Hop”
14- “Kashmir”
15- “Whole Lotta Love”
16- “Rock And Roll”

Önceki İçerikÖne Çıkanlar: Efza
Sonraki İçerikLed Zeppelin, Ahmet Ertegün’ü unutmadı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments