MAKSEM “Kültür İnsanı Atatürk” sergisiyle kapılarını açtı

Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi (MAKSEM), 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü ve Atatürk Haftası’nda "Kültür İnsanı Atatürk" sergisine ev sahipliği yapıyor.

0

Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi (MAKSEM) uzun bir ayrılıktan sonra özel bir sergi ile yeniden ziyaretçilerine kapılarını açtı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Atatürk’ün askeri ve siyasi kimliğinin yanı sıra kültür sanat ve eğitime verdiği önemi vurgulayan “Kültür İnsanı Atatürk” sergisi 21 Kasım 2021 tarihine kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi / MAKSEM’de görülebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı’nın destekleri ile gerçekleştirilen sergide, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’in kurulması ile peş peşe hayata geçirdiği devrimlerin kültür sanat ve eğitim hayatımızda yarattığı etkiler, arşivlerde yer alan fotoğraflarla anlatılıyor. Serginin küratörlüğünü Didem Çapa üstleniyor.

Yeni Türk harflerinin kabulü, Türk dil ve tarih kurumlarının kurulması, üniversite reformu ile Türkiye’de bilimsel alanda yapılan çalışmalar; yurtdışına gönderilen öğrenciler ve yabancı bilim insanlarının Türkiye’ye davet edilmesi gibi eğitim ve kültür sanat hayatımıza ışık tutacak 54 fotoğraftan oluşan sergi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü ve Atatürk Haftası’nı da kapsayacak şekilde 21 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

TAKSİM CUMHURİYET SANAT GALERİSİ (MAKSEM);

A: Cumhuriyet Cad. Belediye Gezi Dükkanları D:26, Taksim, Beyoğlu, İstanbul
T: 0 (212) 312 63 17

Önceki İçerikKâmran Yüce’nin arşivinden Kent Oyuncuları’nın kuruluş hikayesi: “Perde Kapanmasa Görecektiniz”
Sonraki İçerikThe Away Days’den “How Many Times”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments