Manu Brazo’nun yeni teklisi: “Nana”

Pandemi döneminde çalışmalarına ve üretimine ara vermeden devam eden Manu Brazo, çıkardığı yeni teklisi “Nana”yı tüm dijital müzik platformlarında sevenleriyle buluşturdu.

Nana, ki Türkçe’de “ninni“ anlamına geliyor, ünlü İspanyol besteci Manuel de Falla’nın bestelediği ninnisiyle, gene İspanyol şair ve müzisyen Federico Garcia Lorca’nın ninnisini, etkileyici bir minimalist yaklaşımla melodilerinin harmanlandığı bir çalışma.

Nana, son zamanlarda Avrupa’da kendisinden çok söz ettiren saksafon sanatçısı Manu Brazo ve piyanist Pepe Fernandez imzasını taşımakta. Nana, bu ikilinin Haziran ayında çıkacak olan klasik müzik, Flamenko ve farklı müzik türlerinin sınırlarını zorladıkları, Folk-Lore albümünden yayınladıkları ilk tekli.

Manu, Nana’yı “Müzikal bir fantezi, kulaklarımızın ilk duyduğu sevdiğimiz bir ezgiyi rüya gibi bir atmosferde yeniden keşfetme lüksü” olarak tanımlıyor. Sanatçı anavatanından gelen tat, doku ve kokularla yoğrulmuş bu parçada, rüyanın ne zaman başladığını ve müziğin ne zaman uyanık olduğunu bilmemin imkansız olduğu, o ninnin kulaklarınızda çınlarken yarı uyanık, yarı rüya aleminde olduğunuz anı müziğiyle betimlemeye çalıştığını ifade etmekte.

Manu, Nana’nın arkasında çok güçlü ve özel duygular var, evde olma hissi gibi” diyor. Bu eser, özellikle bu pandemi sırasında evinden uzak olmanın onun içini nasıl burktuğunun, nasıl kendini hasta hissettirdiğinin ve her bu hisse kapıldığında müziğin onu nasıl kurtardığının adeta bir yansıması…

Müzik videosu, Manu ve Pepe ninninin yarattığı boyutta İspanya’dan görüntülerle , adeta hiç uyanmak istemedikleri bir rüya gibi kurgulanmış.

NANA teklisi ve Haziran ayında yayınlanacak FOLK-LORE albümünün arkasındaki fikri ifade eden, sembolizmle dolu ve izlerken insanda farklı duygular uyandıran müzik videosunu YouTube’dan izleyebilirsiniz.

Etiketler

0 yorum “Manu Brazo’nun yeni teklisi: “Nana””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest