Marvel hayranlarının “Doctor Strange 2” öfkesi

Marvel hayranları, Scott Derrickson’ın Doctor Strange 2’nin yönetmenliğini bırakmasına izin veren stüdyoya öfkeli.

Derrickson, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın yönetmenliğini bırakma kararının “karşılıklı” alındığını açıklarken hayranlar, gelişmenin Disney’in korku türüne girmeye cesaret edememesinden kaynaklandığına inanıyor. Devam filminin geçen temmuzda Comic-Con’da açıklamasının ardından Derrickson, toplanan kalabalığa filmin Marvel Sinematik Evreni’nin ilk gerçekten korkutucu filmi olacağını söylemişti. Ancak geçen hafta Collider’la yaptığı röportajda Stüdyo Başkanı Kevin Feige, yorumlarını geri çekti.

Feige, “Bunun kesinlikle bir korku filmi olduğunu söyleyemem ama Scott Derrickson’un ortaya koyduğu gibi içinde korkunç sahneler olan büyük bir Marvel Sinematik Evreni filmi olacak” dedi. Hayranlar, Derrickson’un filmden çekilmesine dair haberlere öfkeyle karşılık verdi. Kızgın bir Twitter kullanıcısı şunları yazdı: “Vay canına. Ciddi misiniz… Scott Derrickson, Doctor Strange 2’nin Marvel Sinematik Evreni’nin ilk ürkütücü korku filmi olmasını öneriyor ve şimdi ‘yaratıcı farklılıklar nedeniyle’ projeden çekiliyor, bunun işten atıldığını söylemenin kibar bir yolu olduğunu biliyoruz. Bu çok hayal kırıklığı yaşatan bir durum.”

Başka bir kişi de haberlerin Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği hakkında endişe yarattığını söyledi. 

Max Farrow, “Bakın, çocukluğumdan beri Marvel’i sevdim. Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği için daha cesur ve deneysel bir bölümü dört gözle bekliyordum. Ama varsayalım ki bu Doctor Strange haberleri gerçek bir korku filmi yapmaktan bile çok korktukları içinse, o zaman ne anlamı var ki? Bu gerçekten tüm hevesimi kırdı” diye yazdı.

Etiketler

0 yorum “Marvel hayranlarının “Doctor Strange 2” öfkesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest