Minik Piyanist Ceylin Ada Arısan’ın başarı dolu hikayesi

Dünyaca ünlü müzik okulu Yehudi Menuhin School’a yüzde seksen bursla kabul edilen 11 yaşındaki Ceylin Ada Arısan desteklerinizi bekliyor.

0

İlk piyano eğitimine 4 yaşında müzik öğretmeni olan babası ile başladı. 6 yaşında Bilkent Üniversitesi müzik hazırlık ilkokulu piyano bölümüne burslu olarak kabul edildi. Piyanoya olan sevgisi her zaman daha çok çalışmasına ama çalışırken de sanki oyuncağı ile oynuyormuşçasına keyif alarak çalmasını sağladı. Daha 9 yaşında iken Amerika’ dan, Slovenya’ya, Kanada’ dan, İtalya ‘ya birçok ülkeden ödüller ve dereceler aldı. Yerli ve yabancı Profesyonel Piyanistler ile Ustalık sınıflarının bir çoğuna burslu olarak katıldı. Daha küçücük yaşında hayali, karavan ile dünya turuna çıkıp ülke ülke piyano konseri vermek. Halen de bu hayali devam ediyor.

Ceylin hedeflerinden bir diğeri de İngiltere ‘de bulunan ve dünyanın en prestijli müzik okullarından olan “The Yehudi Menuhin School” a girmek istemesi idi. Hedefine de daha küçücük yaşına rağmen 6 aşamalı zor bir sınavdan geçerek %80 okul bursu ile taçlandırdı. Şimdi sponsor yardımı ile geri kalan kısmı da tamamlayıp okulunda okumak, ünlü bir piyanist olup Türk adını ve Türkiye’yi temsil etmek, dünyaya duyurmak istiyor.

Önceki İçerikMübadelenin 100. yılına özel albüm
Sonraki İçerik“GameX 2023” başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments