Mübadelenin 100. yılına özel albüm

Evrim Ateşler ve arkadaşları, mübadenin 100. yılında "Mikra Asia - Asia Minor" albümünü müzikseverlerle buluşturdu.

0

Türkiye-Yunanistan kültür sanat projeleri yönetmeni, yapımcı müzisyen Evrim Ateşler ve arkadaşları mübadelenin 100. yılında Küçük Asya dönemi şarkılarını seslendirdikleri 10 şarkıdan oluşan arşivlik bir albümü Exelixi etiketi ile yayımladılar.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi müzisyen Mehmet Yalgın’ın İstanbul Kemençesi’ne can verdiği albümde, ud enstrümanını Türkiye-Almanya kültürel projeler sanatçısı Güvenç Birer icra etti.
Kalan tüm enstrümanların Ateşler tarafından kayda alındığı arşivlik çalışmada, geri vokaller Okeanos Orkestrası Kadın Sesleri Topluluğu’ndan Sinem Yıldız, Elif Özşekerci ve Merve Tahtasakal tarafından seslendirildi.

Kayıtları, Exelixi ve İzmir Müzik Akademi 4962 stüdyolarında tamamlanan projenin ses mühendisliği işlemleri Mehmet Ali Özbekli tarafından tamamlandı ve Amerika’lı dağıtım şirketi aracılığı ile tüm dünyada ayni andan yayınlandı.

İzmir – Atina Arasında Başarılı Dostluk Köprüsü

2007 yılı itibariyle iki ülke arasında kültür sanat projeleri yönetmenliği görevini başarı ile yürüten Evrim Ateşler ve proje danışmanı Georgia Papadopoulou, sanatın, ortak kültürleri ve dostlukları desteklediği kanısında. Toplam 8 albüm ve 1 belgesel film çalışması yürüten ekip, kulvarlarında en başarılı ve öncü çalışmaları sürdürmeye devam etmektedir.

MIKRA ASIA - ASIA MINOR

Önceki İçerikAlper Kaya’dan “50 Maddede Polisiye Edebiyat”
Sonraki İçerikMinik Piyanist Ceylin Ada Arısan’ın başarı dolu hikayesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments