NASA yayın platformunu hayata geçiriyor

NASA, keşiflerini paylaşmak için reklamsız NASA+ yayın platformunu başlatıyor.

0

Uzay Ajansı NASA, keşiflerini ve uzay araştırmalarını daha etkin bir şekilde duyurmak amacıyla NASA+ adlı yeni bir yayın platformu kuracağını duyurdu. NASA+ platformunun tüm içeriği ücretsiz ve reklamsız olacak.

Halihazırda web sitesinde fırlatmaları ve diğer etkinlikleri canlı yayınlayan NASA, NASA+ ile canlı yayınların yanı sıra orijinal video dizileri ve belgeselleri de izleyicilerle buluşturacak. Bu yeni platformla birlikte sunulacak olan programlar ücretsiz olacak ve reklam aralarıyla izleyici deneyimini bölmeden sunulacak.

Yayın hizmeti, NASA’nın iOS ve Android uygulamaları üzerinden mobil cihazlarda kullanılabilecek. Ayrıca masaüstü ve mobil tarayıcılardan da erişilebilecek ve Roku, Apple TV ve Fire TV gibi medya oynatıcılar sayesinde talep üzerine programlar izlenebilecek.

NASA İletişim Ofisi’nden Marc Etkind konuyla ilgili şunları belirtti: “NASA’nın yeni yayın platformuyla uzayı parmaklarınızın ucuna getiriyoruz. Dijital varlığımızı dönüştürmek, NASA’nın keşfettiği havada ve uzayda bilinmeyenlere ulaşma hikayelerini, keşif yoluyla nasıl ilham verdiğini ve insanlığın yararına nasıl yenilikler yaptığını daha etkileyici bir şekilde anlatmamıza yardımcı olacak.”

Ayrıca, NASA, kendi yayın hizmetinin yanı sıra tüm dijital varlıklarını da gözden geçiriyor. Şu anda görevler, araştırma projeleri ve Artemis programıyla ilgili güncellemeleri daha iyi bir şekilde birleştirebilecekleri yeni bir web ve uygulama deneyimi üzerinde çalışıyorlar. Yükseltilmiş web deneyiminin beta sürümü ziyaretçilere şu anda açık durumda.

NASA’nın keşifleri ve uzay araştırmaları, izleyicilerle daha yakın ve etkileşimli bir şekilde paylaşılacak. Bu girişim, insanlığın uzay keşiflerine olan ilgisini ve bilinç düzeyini artırmayı hedeflemektedir.

Önceki İçerikCoke Studio Türkiye Albümü’nün yeni şarkısı: Yaz Yaz Yaz
Sonraki İçerikDecollage Art Space’in yeni sergisi: “Fata Morgana”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments