Netflix’in Willy Wonka ve Umpa Lumpa dizileri “Taika Waititi”ye emanet

Taika Waititi, Netflix için Roald Dahl kitaplarından uyarlanacak iki animasyon dizi yazıp yönetecek. Yayın kuruluşu, başka Roald Dahl kitapları da uyarlayacak.

Tavşan Jojo’nun (Jojo Rabbit) yönetmeni, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın (Charlie and the Chocolate Factory) bir uyarlamasını ve Umpa Lumpa’lara odaklanan farklı, orijinal bir hikayeyi yönetecek.

Haberi Twitter’da açıklayan Netflix Britanya & İrlanda şunları yazdı: “Çok Heyecanlı Bir Şey: Taika Waititi, Netflix’in ilk iki Roald Dahl animasyon dizisini yazacak ve yönetecek.”

Yayın kuruluşu, “Bu iki dizi sadece başlangıç” diye ekledi. “Matilda, Koca Sevimli Dev (The BFG), Bay ve Bayan Kıl (The Twits) gibi sevilen birçok başka Dahl hikayesiyle yakında devam edeceğiz!”

Dahl’ın klasik çocuk masalındaki Umpa Lumpa’lar, tuhaf çikolatacı Willy Wonka’nın yanında çalıştırdığı küçük, turuncu tenli fabrika işçileri. Waititi, II. Dünya Savaşı’nı hicveden Tavşan Jojo filmiyle şubatta En İyi Uyarlama Senaryo dalında Akademi Ödülü kazanmıştı.

Yeni Zelanda doğumlu ünlü yönetmen, daha önce televizyonda HBO’nun sıradışı komedisi Flight of the Conchords ve Disney+’ın Star Wars spin-off projesi Mandalorian gibi dizilerde çalıştı. –Louis Chilton

Ata Türkoğlu / Independent Türkçe

Etiketler

0 yorum “Netflix’in Willy Wonka ve Umpa Lumpa dizileri “Taika Waititi”ye emanet”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest