Nilipek.’in yeni albümünün ilk habercisi ‘Yaprak’ tüm dijital platformlarda yayında

0

Nilipek.’in iki bölüm halinde yayınlanacak olan üçüncü stüdyo albümü ‘mektuplar’, ilk bölümüyle 24 Nisan’da dinleyiciyle buluşuyor. mektuplar I’in kırılma noktasını simgeleyen Yaprak ise bugünden itibaren tüm dijital müzik platformlarında yayında.

Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek., “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünü 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihlerinde yayınlıyor. Beşer şarkılık iki bölüm halinde yayınlanacak olan “mektuplar”, birbirine bağlanan, ama birbirinden farklı iki hikayeyi, ana karakterin yazdığı mektuplar aracılığıyla anlatıyor. Toplumu, ilişkileri, birlikteliği, mahremiyeti, beklentileri, kadınlığı ve erkekliği sorgulayan, kendi kırılganlığından korkmayan bu mektuplar; yazana ve yazılana zor sorular sormaktan, kendisiyle ve karşısındakiyle yüzleşmekten korkmuyor. Müzikal olarak farklı türlere referans veren albüm de bu mektuplara, bizzat mektup kavramı gibi somut ve zamansız bir alan yaratmayı amaçlıyor; geçmişin tanıdık, nostaljik hissiyle, geçmişte olmanın tekinsizliğini yan yana tutuyor.

mektuplar I – II’nin kayıtları Şen Bakkal’da yapıldı. mektuplar I’deki tüm parçaların miksini Umut Çetin üstlenirken, mektuplar II’de Umut Çetin ve Baran Göksu üstlendi. Her iki partın ise masteringi Melograf Mastering; Christopher Leary’ye ait.

Söz – müzik : Nilipek.
Düzenleme: Can Aydınoğlu, Berkay Küçükbaşlar, Nilipek., Umut Çetin
Vokal: Nilipek.
Elektrik gitar: Can Aydınoğlu
Bas gitar: Umut Çetin
Tuşlular: Alican İpek, Can Aydınoğlu
Ukulele: Nilipek.
Davul, perküsyon: Berkay Küçükbaşlar
Kayıt: Şen Bakkal Stüdyoları; Umut Çetin

Mix: Umut Çetin
Mastering: Melograf Mastering; Christopher Leary

Kapak Fotoğrafı: Berkay Küçükbaşlar
Kapak Tasarımı: Nilipek.

Önceki İçerikNilipek.’in yeni albümünün ilk habercisi ‘Yaprak’ tüm dijital platformlarda yayında
Sonraki İçerikBorusan’dan çocuklara “Sanat ve Bilim” dolu 23 Nisan etkinlikleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments