Ödüllü oyun “Yitik Coriolanus” izleyiciyle buluşuyor

David Leddy’nin yazdığı tiyatro oyunu "Yitik Corıolanus" İstanbul'da izleyiciyle buluşuyor.

0

İskoç tiyatrosunun yükselen yıldızlarından David Leddy’nin “Yitik Coriolanus” adlı oyunu, kara komedi yorumuyla ilk kez Türkiye’de. Oyun, 13 Aralık’da Cevahir Besa’da izleyicisi ile buluşuyor.

Üç yakınının ölümüyle sarsılan Chris, hapishanede yargılanmayı beklemektedir ve oyun oynayarak benliğindeki parçalanmanın üstesinden gelmeye çalışır. Tıpkı Shakespeare’in Coriolanus’u gibi savaş, hırs ve kibir abidesi olan Chris, kendi hayatının parodisini yapar. Arenaya çıkıp yaralarını ifşa eder. Ahsen Gül Ever’in hayat verdiği Yitik Coriolanus, terör ve silah ticareti sarmalında; sevgisizlik, tutku, korku ve utancın kıyılarına çarpa çarpa eriyen bir ruhun hikayesi olarak, izleyicisi ile buluşacak.

Oyun ilk kez Nisan 2017’de Glasgow’da Tron Theatre’da sahnelenmiş ve Scottish Arts Club Theatre Award ile The Stage Edinburgh Award ödüllerine layık görülmüştür. Chris karakterini önce yazarın kendisi, daha sonraki bir yapımda ise kadın oyuncu Irene Allan canlandırmıştır. Türkiye’de ise bu rolü ilk kez Ahsen Gül Ever üstleniyor.

Yazan:David Leddy
Çeviren:Nazlı Gözde Yolcu
Yöneten:Servet Aybar
Oynayan:Ahsen Gül Ever
Yapım:BRC Sanat Etkinlikleri Prodüksiyon
Sahne Tasarımı:Servet Aybar
Ses – Müzik:Katia Merdinoğlu
Hareket Düzeni:Ferdi Yıldız
Işık Tasarımı:Polat Niloğlu
Grafik Tasarımı:Derya Dilege
Fotoğraf:Levent Oğuz
Proje Asistanı:Hilal Yurdakul
Önceki İçerikSonic Boom’dan yeni şarkı: “Got It”
Sonraki İçerikJenna Ortega’nın viral olan sahnesine Covid-19 tepkisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments