Jenna Ortega’nın viral olan sahnesine Covid-19 tepkisi

Jenna Ortega'nın başrolünü üstlendiği Wednesday'in 4. bölümündeki dans sahnesi, kısa sürede izleyicilerin dikkatini en çok çeken sahne oldu.

0

Netflix’in yeni yapımlarından Wednesday’in başrol oyuncusu Jenna Ortega’nın dizideki ikonik bir sahneyi Covid-19 semptomu göstermesine rağmen çekmiş olması izleyicilerden tepki topladı.

NME’ye konuşan Ortega, sosyal medyada viral olan dans sahnesinin çekimleri hakkında “Hastalığımın ilk günüydü, çekim yapmak korkunçtu” demişti. Çekim günü vücudunda ağrılarla uyandığını belirten Ortega, o zamanı şöyle anlatmıştı:

“Araba çarpmış gibi hissediyordum. Sanki boğazıma hapsolmuş bir goblin oradan çıkmaya çalışıyor, yemek boruma tırnaklarını geçiriyor gibiydi. Aralarda ilaç alıyordum çünkü test sonucumun çıkmasını bekliyorduk.”

Genç oyuncu Covid-19 testi pozitif çıktıktan sonra anında setten uzaklaştırıldığını ve istemesine rağmen sahneyi yeniden çekmesine izin vermediklerini söyledi. Ortega bu yüzden “sahnenin aslında daha güzel olabileceğini” ifade etti.

Wednesday’in yapım şirketi de Ortega’nın açıklamalarının ardından sette Covid-19 protokolünün sıkı bir şekilde uygulandığını belirten bir açıklama yaptı fakat bazı izleyiciler bundan tatmin olmadı.

Bir kullanıcı, bunun “azimle zorlukların üstesinden gelmek” olmadığını, semptom gönderen oyuncunun eve gönderilmesi gerektiğini savundu. Film setlerinde sağlık güvenliği ekibinde çalıştığını belirten biri de şöyle dedi: “Semptom gösteriyorsa ve testi çıkmasını bekleyerek yaptılarsa bu çok büyük bir protokol ihlali!”. Bazı kullanıcılar da yapım şirketini kendi çıkarlarını oyuncuların sağlığından üstün tutmakla suçladı.

Dizinin 4. bölümündeki dans sahnesi kısa sürede kullanıcıların dikkatini en çok çeken sahne oldu. Koreografisini Ortega’nın yaptığı dans, Wednesday karakterine çok uygun bulundu.

Addams Ailesi’nin (Addams Family) ilk spinoff’u olan Wednesday, 16 Kasım’da gösterime girdiği günden bu yana Netflix Türkiye’nin en çok izlenen dizileri listesinde ilk sıradaki yerini koruyor.

Önceki İçerikÖdüllü oyun “Yitik Coriolanus” izleyiciyle buluşuyor
Sonraki İçerikPUMA ve AMI iş birliğinden yeni koleksiyon
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments