OmChain’den İstanbul atağı

OmChain, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaparak blockchain altyapısını kullanarak İstanbulluların belediye işlemlerini "İstanbul ID" adlı yeni uygulamayla çözecek.

0

Türk şirketi OmChain, kuracağı blockchain altyapısıyla İstanbulluların belediye işlemlerini daha güvenli ve hızlı hale getirecek.

Omchain şirketi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile beraber yürüttüğü proje kapsamında, belediye işlemleri için kullanılan elektronik cüzdanı, blok zincir altyapısını kullanarak yeniden tasarladı. “İstanbul ID” adlı bu yeni uygulama, İstanbul halkına çok yakında tanıtılacak. Bu sistem, vatandaşların belediye birimlerine defalarca evrak teslim etme zorunluluğundan kurtulmasını sağlayacak ve tüm belediye işlemlerini bir kere evrak teslimi sonrasında dijital ortamda gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak. Uygulamanın 16 milyon kullanıcıya ulaşması öngörülüyor.

Uygulamanın piyasaya sürülmesiyle birlikte, yurt içi ve yurt dışından birçok belediye ve kurum, kendi operasyonlarında kullanmak üzere talepte bulunmuş durumda.

OmChain, blok zincir teknolojisi üzerine odaklanmış bir şirket olup, Türkiye’nin Bilişim Vadisi’nde konumlanmıştır. Ülkenin dijital dönüşümüne önemli katkılarda bulunmuş, devlet büyükleri ve önde gelen ihracat şirketleriyle yurt içi ve yurt dışı ekonomik toplantılara aktif olarak katılan bir kurum olmuştur. Ayrıca, Elon Musk’a Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hediye edilen NFT ile TOGG’un açılışında Cumhurbaşkanına hediye edilen NFT’lerin arkasındaki teknoloji ekibinin lideri Omchain CEO’su Osman Kuzucu‘dur ve alanında uzman bir isimdir. Omchain kendine özgü ağı, entegre köprüsü ve kullanıcı dostu cüzdanı ile piyasada benzersiz konuma sahiptir. Diğer coin projelerinin aksine ‘Ekip payı sıfır’ özelliği ile dikkat çeken OMC coinini geliştirmiştir. OmChain, güçlü ve aktif bir topluluğa sahip, yenilikçi bir projedir.

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (15 Mart 2024)
Sonraki İçerikBiçimsel Analizde Madonna Del Prato: Detaylarla Yolculuk
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments