Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (15 Mart 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 8'i yerli, 11 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 15 Mart 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Tay 2: Ebabil Takımı, Gece Yüzüşü (Night Swim), Aile Çıkmazı, Kara Cin Laneti, Mükemmel Aile, Adaletin Eli (Red Right Hand), Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı (Detective Conan: Black Iron Submarine), Nisan, Neandria, Bana Beni Anlat ve Sır filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GECE YÜZÜŞÜ

Orijinal Adı: Night Swim
Yönetmen: Bryce McGuire
Oyuncular: Amélie Hoeferle, Wyatt Russell, Kerry Condon
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 1 sa 56 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Bryce McGuire’nin üstlendiği Gece Yüzüşü (Night Swim), kötü bir ruh tarafından terörize edilen bir kadının hikayesini konu ediniyor. Dejeneratif bir hastalık nedeniyle erken emekliliğe zorlanan eski beyzbol oyuncusu Ray Waller, kaygılı eşi Eve, ergenlik çağındaki kızı Izzy ve küçük oğlu Elliot ile birlikte yeni bir eve taşınır. Evin arkasında bulunan havuz çocuklar için eğlenceli olacakken Ray için de bir fizik tedavi olanağı sağlayacaktır. Ancak onlar böyle düşünürken evin geçmişindeki karanlık bir sır, aileyi kaçınılmaz terörün derinliklerine sürükler.

AİLE ÇIKMAZI

Yönetmen: Emre Bahadır Çırakoğlu
Oyuncular: Bihter Dinçel, Muharrem Türkseven, Ferit Aktuğ
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Haftanın komedi filmlerinden Aile Çıkmazı, yıllar önce gittikleri Mısır’daki kazıda buldukları eserlerin sahte çıkmasıyla hayatları değişen bir ailenin hikayesini konu ediniyor. Başarılı bir arkeolog olan Perihan, Mısır’da görevli olduğu kazıya kendisine yardımcı olması için kardeşi Fedai’yi de götürür. Ancak Fedai, ablasından gizli bir şekilde arkadaşı Ali Kemal’i de yanına alınca kıymetli hazinelerin akıbeti ikilinin insafına kalır. Ancak bir süre sonra Mısır müze müdürü El Sayed’den, Perihan’a bir telefon gelir. Yıllar önce kazıda bulunan eserlerin en değerlisinin sahte çıkmasıyla ailenin hayatı bambaşka bir hal alır…

KARA CİN LANETİ

Yönetmen: Mustafa Özer
Oyuncular: Berkant Aksoy, Melike Akdağ, Mehmet Kancar
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 38 dk

Haftanın korku filmlerinden Kara Cin Laneti, ölen annesinin üzerindeki lanetle mücadele etmek zorunda kalan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Altı yaşındayken amcasının istismarına maruz kalan İnci, yaşadığı travmaların ardından üniversiteye başladıktan sonra iki farklı persona geliştirir. Biri arkadaşları tarafından sevilen, derslerinde başarılı, içine kapalı bir personayken diğeri ise şeytani bir cine dönüştüğü ve dişiliğini ön plana çıkarıp erkekleri ağına düşüren ve onları katleden bir personadır. Yılların intikamını almaya karar veren İnci, kısa film çekmek için arkadaşlarıyla birlikte amcasının oteline gider. Orada tuhaf, paranormal olaylar, kayboluşlar ve cinayetler yaşanır. İnci, bir yandan ağına düşürdüğü erkekleri katlederken bir yandan da amcası için plan yapmaya başlar.

ADALETİN ELİ

Orijinal Adı: Red Right Hand
Yönetmen: Eshom Nelms, Ian Nelms
Oyuncular: Garret Dillahunt, Orlando Bloom, Andie MacDowell
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 51 dk

Orlando Bloom, Andie MacDowell ve Garret Dillahunt’lı usta oyuncu kadrosuyla bizyona girecek Adaletin Eli (Red Right Hand), yaşadığı kasabayı ve ailesini korumak için her şeyi göze alan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Odim County’de yaşayan Cash, kısa bir süre önce yetim kalan Savannah’a bakarak sakin bir hayat geçirir. Ancak kasabayı yöneten kadın gangster Big Cat, Cash’i yeniden kendisini için çalışmaya zorlar. Ailesini ve kasabayı korumak için her şeyi yapmaya hazır olan, hatta öldürmeyi bile göze alan Cash için bu yolculuk gün geçtkçe zorlaşır. İyi ve kötü arasındaki çizgi bulanıklaştıkça Cash kendisini bir kabusun içerisinde bulur.

DEDEKTİF CONAN: SİYAH DEMİR DENİZALTI

Orijinal Adı: Detective Conan: Black Iron Submarine
Yönetmen: Yuzuru Tachikawa
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 1 sa 49 dk

Dünya genelindeki tüm mühendisler; dünya genelindeki tüm polis güçlerine ait güvenlik kameralarını bağlama operasyonu için bir deniz üstü tesis olan Pasifik Boyu’nda bir araya geldiler. Bu sırada Conan, Sonoko’nun davetiyle Dedektif Çocuklar ile Hachijo-jima’yı ziyaret eder ve FBI ajanı Shuichi Akai’nin kendilerine Black Organization’dan Gin tarafından Almanya’da bir Europol çalışanının öldürüldüğünü bildiren bir telefon alır. Huzursuz olan Conan, tesisin içine sızar ve bir kadın mühendisin Black Organization tarafından kaçırıldığını keşfeder.

MÜKEMMEL AİLE

Yönetmen: Hakan Eser
Oyuncular: Şahin Irmak, Didem Balçın, Güven Kıraç
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 28 dk

Haftanın bir diğer komedi filmi Mükemmel Aile, kızlarının doğumuna yetişmeye çalışan bir ailenin yaşadıklarını konu ediniyor. Zeynep, hayatının hiçbir anında yanında bulunmayan ailesine hamile olduğunu söylediği sitem dolu bir mesaj gönderir. Aile üyeleri, bunca zaman yalnız bıraksalar da doğumda onun yanında olmak isterler. Doğuma yetişebilmek için İstanbul’dan Antalya’ya doğru yola koyulan aile, yolculuk sırasında kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur. Geçmişte birbirlerini anlayamadıklarını fark eden aile üyeleri, bu süreçte kendi dünyalarındaki mutsuzluktan çıkıp, tek bir dünyada birbirlerine sarılarak Mükemmel Aile olmayı başarır…

BANA BENİ ANLAT

Yönetmen: Fuat Yılmaz
Oyuncular: Hande Arısoy, Eren Pekgöz, Cem Belevi
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 34 dk

Bana Beni Anlat, geçirdiği kaza sonucu unutkanlık hastalığına yakalanan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. 30’lu yaşlarının başında olan Çınar’ın hayatı geçirdiği trafik kazası sonrası alt üst olur. Aldığı darbeler nedeniyle Çınar, demans hastalığının bir türüne yakalanır. Hastalığın etkisiyle Çınar, okuduğu ya da izlediği şeylerin bilinç altına yerleşmesiyle her gün farklı bir mesleğe ilgi duyar. Bir gün itfaiyeci olmak isterken başka bir gün imam olmayı planlar. Kazada ailesini kaybedince amcası ile birlikte yaşamaya başlayan Çınar’ın bu sürecinde destek olması için bir yardımcı aranır. En büyük hayali oyuncu olmak olan ancak bir türlü hayallerine ulaşamayan hemşire Öykü, işi kabul etmek zorunda kalır. İkisi arasında çok geçmeden bambaşka bir bağ oluşacaktır.

NEANDRİA

Yönetmen: Reha Erdem
Oyuncular: İzzy İsmail, Ahmet Rıfat Şungar, Deniz İlhan
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 30 dk

Bir ekolojik olarak sürdürülebilir film yapım girişimi olan Neandria, antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde, annesiyle birlikte yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adlı bir genç kadını odağına alıyor.

NİSAN

Yönetmen: İbrahim Bülbül
Oyuncular: Canan Nezirova, Erhan Ufak, Reşhat Kesemenli
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 15 dk

Film, kapısının önünde bir yavru köpeği bulmasıyla hayatı değişen Tamer’in hayatını konu ediniyor.

TAY 2: EBABİL TAKIMI

Yönetmen: Nurullah Yenihan
Formatlar: 2D
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 18 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Tay 2: Ebabil Takımı, ulak atı olmaya çalışan Tay’ın hikayesini konu ediniyor. En büyük hayali annesi Şiraz’ın izinden giderek ulak atı olmak olan Tay, Kudüs’ten Mekke’ye macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ulak atı olmak için yeteneklerini geliştirmeye çalışan Tay’ın bu sırada annesi Şiraz ile yaşadığı zorluklar ve karşılaştığı kötü adamlar, onun hedefine daha çok bağlanmasını sağlar. Bu sırada önemli bir belgeyi ele geçiren Tay, belgeyi Mekke’deki Komutan Ammara’ya ulaştırmaya çalışırken kendisini türlü olayların içerisinde bulur…

SIR

Yönetmen: Doğuş Arslan
Oyuncular: Cemal Aşkın Alpçetin, Ayşenur Vatansever, Fırat Güner
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 30 dk

Sır, hapishaneden çıkıp kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Yıllar önce akli dengesi yerinde olmayan bir kızın yaşadığı köyün muhtarı tarafından tecavüze uğramasını engelleyen Orhan, cezaevinden çıkıp, köyüne geri döner. Cezaevine girmeden önce babaannesi ile birlikte yaşayan Orhan, babaannesini de kaybedince yapayalnız kalır. Köyde kendisi için yeni bir hayat kurmaya çalışan Orhan, bu süreçte eski tanıdıkları Dilan, Ali, Zöhre ve Necati’nin yardımını alır. Ancak dertler Orhan’ın peşini bırakmaz.

Önceki İçerikJudas Priest’ın merakla beklenen yeni albümü: “Invincible Shield”
Sonraki İçerikOmChain’den İstanbul atağı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments