Plastic’ten yeni şarkı: “Her Gün”

Plastic'in yeni teklisi "Her Gün", Rock dinleyicisiyle buluştu.

0

Plastic, yeni şarkısı “Her Gün“ü On Air Music Co. markasıyla yayımladı.

2000’lerin başında müzik yolculuğuna başlayan; Eren Tümer (vokal, söz yazarı, besteci, gitarist), Arda Öz (bas gitarist, klavye), Seren Söyler (gitarist, söz yazarı, besteci, geri vokal), Caner Hız (gitarist) ve Aykut Acarlar’ dan (davulcu) oluşan kadrosuyla Plastic, “Her Gün”ün hikayesini şöyle aktarıyor: “İçinde bulunduğumuz teknoloji ve aşırı tüketim döneminin günlük yaşama yansımalarını konu alan bir şarkı ‘Her Gün’. Her geçen gün teknolojinin bir parçası haline gelen modern insanın hayat akışı gittikçe hızlanıyor. Bu gelişmeler neredeyse her türden ihtiyaca erişimi oldukça kolaylaştırıyor ve aşırı tüketim, hayatın kaçınılmaz bir gerçeği halini almış durumda.

Birey bu arada kolayca farkına varılamayan türden bir yalnızlığa da sürüklenebiliyor. Dolayısıyla tecrübe edilen her gün bir anlamda birbirine benzemekte, günlük hayatta gerçekleşen tüm eylemler kendini tekrar etmekte ve bu rutin de insanın hayatına doğrudan etki etmektedir.

‘Her Gün’ şarkımız, bu durumdan olumsuz bir biçimde etkilenen ve bu zamana ayak uydurmakta zorlanan bireyin sürüklendiği yalnızlığı ve tekrara düşen hayatını konu almaktadır.”

Şarkının miks masteringi grubun da üyesi olan Aykut Acarlar tarafından yapıldı. Şarkının kapağı ise Mikail Erdem Biçici imzasını taşıyor.

Canlı konserlerinde dahi kendilerini her zaman daha deneysel ve reformist olmaya zorladıklarını belirten grubun yeni şarkısı “Her Gün”, Apple Music Türkiye ve fizy editör listelerinde yer aldı.

HER GÜN

Önceki İçerik6. PhotoMaraton İstanbul 11 Kasım’da başlıyor
Sonraki İçerikÇocuk Gözüyle Çanakkale Projesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments