Printlife@Home 2022 fotoğraflarınızı dünyayla buluşturuyor

Fujifilm'in üçüncü kez düzenleyeceği printlife@home sergisinin başvuruları başladı.

0

15 yıldır halka açık fotoğraf sergilerine ev sahipliği yapan Fujifilm, üçüncü printlife@home sergisini yeniden hayata geçiriyor.

Fotoğraf ile eşsiz hikayeler anlatma ve bu hikayelerin basılı fotoğraflarla aktarılması hedefi ile çalışmaya devam eden Fujifilm, bu anlayışla kullanıcılarını, Fujifilm Printlife@home2022’nin bir parçası olmaya, favori fotoğraflarını paylaşmaya veya haftalık temadan ilhamla yeni fotoğraflar çekmeye davet ediyor. Ağustos ayının başından itibaren 4 Aralık 2022’ye kadar fujifilm-printlife.eu adresinde devam edecek olan bu büyük online fotoğraf sergisi, iki yıllık deneme sürecinin ardından bu yıl daha da heyecan verici bir etkinlikle geri dönüyor. Her bir fotoğrafın ayrı bir hikâyesi olduğuna inanan Fujifilm, fotoğrafçılığa ilgi duyan herkesi Fujifilm Printlife@home2022’nin bir parçası olmaya davet ediyor.

Her hafta beş kazanan fotoğrafın seçileceği sergi boyunca Fujifilm, kazanan fotoğraflar için tanıtım yazıları yayınlayacak. Ayrıca kazanan fotoğrafların sahibi şanslı katılımcılar, Fujifilm fotoğraf baskı platformunda harcanabilecek 200, 150 veya 100 Euro değerinde hediye çeki veya 10 filmli instax Link WIDE yazıcı veya 10 filmli instax mini 11 fotoğraf makinesi gibi beş ödülden birinin sahibi olacak. Sergide yer alabilmek için son başvuru tarihi 4 Aralık 2022!

“Fotoğraflar, eşsiz anlara duyduğumuz sevginin bir işareti”

Fujifilm Avrupa GmbH Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Toshi Iida konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:“Arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle fotoğraf paylaşmak hayatımızın keyifli alışkanlıklardan biri haline geldi. En sevdiğimiz mekanları dekore etmek için bastırdığımız fotoğraflar, kameranın merceğine yansıyan eşsiz anlara duyduğumuz sevginin bir işaretidir. Fujifilm’in insanların kalplerini buluşturmaya, fotoğrafların değerini ve fotoğrafa yönelik farkındalığı artırmaya ve insanları fotoğraf baskısının değerini görmeye yönlendirme konusundaki çabaları bununla kalamazdı. Dolayısıyla, Printlife@home’u üçüncü kez düzenlemeye karar verdik.”

Pandemi nedeniyle, “100.000 Photos” adıyla düzenlenen gezici serginin yerine 2020 yılında Avrupa’da başlatılan Printlife@home, aynı fotoğraf tutkusunu paylaşan on binlerce amatör, profesyonel ve hobi fotoğrafçısını bir araya getirmeyi başardı. Düzenlenen ilk sanal etkinliğe, Avrupa genelinde 10.500’den fazla fotoğraf gönderilmiş ve ayrıca kullanıcılar oylamalarda çok yüksek etkileşim sağlamışlardı. 2021 yılında yapılan ikinci etkinliğe ise 21 ülkeden 35.000’den fazla fotoğraf gönderilmiş ve yine birçok kullanıcı her hafta muhteşem ödüller kazanmıştı.

Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise Fujifilm Technology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.

Önceki İçerikAnna Sorokin’in arkadaşı Rachel Williams’tan Netflix’e iftira davası
Sonraki İçerikYapay zeka “Uzay Opera Tiyatrosu” ile yarışma kazandı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments