“Rachmaninoff International”, Bestecinin Efsanevi Konçertosuyla Sona Eriyor

0

Sırasıyla “15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması” birinciliğini, “Schubert Özel Ödülü”nü, “13. Schubert Piyano Yarışması” üçüncülüğünü ve “Kissingen Piyano Olimpiyatları” birinciliğini kazanan piyanist Emre Yavuz, bir yıldan beri devam eden “Uluslararası Rahmaninov Turnesi”ni, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği konserle sonlandırıyor.

Sergey Rahmaninov’un 146. doğum yıldönümü kapsamında 1 Nisan 2018’de start alan ve gerek yurt içi gerekse yurt dışında düzenlenen etkinliklerle (resitaller, orkestra ve oda müziği konserleri) devam eden anma töreninin ilk ayağı sırasıyla İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Frankfurt, Dresden ve Cap Ferret Müzik Festivali’nden oluşmaktaydı. Turnenin ikinci ayağının ziyaret noktaları ise, yine sırasıyla Bonn, Köln, Pinswang, Seibersdorf, Akşehir, Ankara, Hamburg’dan ibaret. Üçüncü ve son olarak da Brüksel ve Ankara’yı ziyaret eden Yavuz, turnenin final konserini gerçekleştiriyor.

Emre Yavuz yıl boyunca sürdürdüğü konser turnesini, 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde, “15. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali” kapsamında, Hollandalı Şef Josef Suilen yönetimindeki KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği açılış konserinde, Rahmaninov’un piyano literatürünün en zor konçertosu olarak kabul edilen 3. Piyano Konçertosu’nu seslendirerek sonlandırmayı planlıyor.

Önceki İçerikİmkansız ve Mümkün “Julie” | Ba-Tiyatro
Sonraki İçerik90’LARCA ekibi seyircili son provası için sahnedeydi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments