Sattas’tan Sezen Aksu yorumu: Şarkı Söylemek Lazım

Sattas, Sezen Aksu'nun sevilen şarkısı "Şarkı Söylemek Lazım"ı kendi yorumuyla sevenleriyle paylaştı.

0

Sezen Aksu’nun yıllardır dillerden düşmeyen parçasının reggae müzik ile harmanlandığı Sattas versiyonuyla “Şarkı Söylemek Lazım”, GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Kurulduğundan bu yana dinleyici kitlesini büyüten ve birbirinden güzel parçalara ve performanslara imza atan Sattas, bir Sezen Aksu klasiği olan “Şarkı Söylemek Lazım” parçası ile geri döndü.

Sonbaharı karşılarken keyifle dinleyeceğimiz Sattas yorumlu “Şarkı Söylemek Lazım”, kulaklarımızı şenlendirmeye ve ruhumuzu dinlendirmeye hazır. İlk kez 2002 yılında dinleyici ile buluşan ve bir Sezen Aksu klasiği olan Şarkı Söylemek Lazım’ı kendi yorumları ile seslendiren Sattas, pek çok farklı sanatçının Sezen Aksu şarkılarını yeniden yorumladığı projenin de bir parçası.

2004 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmış, ardından “Bir Ben Miyim”, “Aman Aman”, “Gene Sen” single’ları ile kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Sattas, ülkemizde Rock n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas şimdi en yeni teklileri Şarkı Söylemek Lazım ile yayında…

ŞARKI SÖYLEMEK LAZIM

Önceki İçerikSanatçı ve tasarımcılar “Yüzleşme” konuşmalarında bir araya geliyor
Sonraki İçerikFatih Yürür’ün “Kafkas Mitolojisi” Karakarga Yayınları’ndan çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments