Selva Erdener’den yeni tekli: “Erik Dalı”

Selva Erdener'in yeni teklisi "Erik Dalı" video klibiyle birlikte Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

0

Alternatif projelere ses veren Selva Erdener, yeni teklisinde, sevilen türkü “Erik Dalı”‘nı yorumlayarak yine fark yaratıyor. Sanatçı bu yorumunda, türkünün melodik yapısını bozmadan, incelikli bir karışım yapmış. Çeşitli müzik türlerinin etkileriyle; Jazz, klasik, funk retro tınılarında, enteresan bir yorumla sevilen türküyü daha da zenginleştirmiş.

Selva Erdener’e vokallerde; Arda Aktar, Emre Akkuş ve Gürhan Gürgen eşlik ediyor.  Bu eserin aranjörlüğünü Los Angeles’ta yaşayan ödüllü besteci Cem Oslu yaptı. Kayıtlar Arın Baykurt tarafından stüdyo Babajim’de, perküsyon ve vokal kayıtları ise Abdurrahman Tarikçi tarafından stüdyo Tını da yapıldı. Piyano ve Keyboard’da Cem Oslu, Percussion’da Burak Çakır bulunuyor. Mix ve mastering ise Pieter Snapper, kapak tasarımı ise Evren Tural tarafından yapıldı.

Selva Erdener’e, yönetmenliğini Banu Sıvacı’nın üstlendiği klipte ünlü bale dansçısı Erhan Güzel ve dansçılar Gizem Topal, Ezgi Aktay, Ceyda Ünsal, Mert Dean, Alican Sünneli dansları ile eşlik ediyor.

Çekimleri Esma Sultan yalısında yapılan klipte, Selva Erdener ve Erhan Güzel’in kostümleri ünlü modacı Ümit Ünal tarafından tasarlandı.

ERİK DALI

Önceki İçerik“Okuryazar Öğrenci”nin ilk sayısı çıktı
Sonraki İçerikOlcay Bayır’dan yeni EP: “İçerde”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments