Şenceylik’ten ilk albüm: “Eteğimdeki Taşlar”

Şenceylik, ilk albümü "Eteğimdeki Taşlar"ı sevenleriyle buluşturdu.

0

Şenceylik’in sözü müziği kendisine ait sekiz parçasından oluşan ilk bağımsız albümü “Eteğimdeki Taşlar”, 19 Ocak 2024 tarihinde tüm müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Yaz boyu albümden önden yayınlanan üç teklisiyle (“Ela Bela”, “Oyuncak” ve “Afralar Tafralar”) birçok sevilen müzik listesine giren Şenceylik, beş yeni şarkının daha dahil olduğu albümüyle yeni yılda dinleyicisini, özgün hikaye anlatıcılığının evreninde renkli bir melankoliye davet ediyor.

Albüme ud, cümbüş, darbuka gibi geleneksel Türk klasik enstrümanlarıyla modern synth düzenlemelerini harmanlayan alternatif pop havası hakim. Albümde 80’lere göz kırpan soft- pop rock ballad’ları da Şenceylik’in şarkı yazarlığına farklı bir katman katıyor. Albüm aşkı, kaybetmeyi, yeniden başlamayı anlatırken; ağdalı bir hüzünle dans ettiren, müzikal ve duygusal bir “kavuşma”yı ifade ediyor.

Prodüktörlüğünü Arel Koray Nalbant’ın yaptığı albümde, davul icrasında Canberk Karademir, ud ve cümbüş icrasında İlhan Yıldırım yer alırken; alternatif müzik camiasının değerli isimlerinden Simge Pınar “Ela Bela” koro vokal kayıtlarında, Efe Demiral “Oyuncak” parçasının gitarlarında, Onur Seçki ise darbuka ve perküsyon kayıtlarında albüme eşlik etti.

Vokal ve enstrüman kayıtları Babajim İstanbul & VHS & Klik Sound stüdyolarında gerçekleştirilen “Eteğimdeki Taşlar” albümünün mastering’ini Güven Ersoysal üstlendi. Albüm kapak fotoğrafı ve düzenlemesi İnan Aytaç, kapak styling’i ise Mine Demir imzalı.

Önceki İçerikMert Diner’in yeni sergisi: “Gözden Uzak”
Sonraki İçerikJurassic World serisine yeni film geliyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments