Serap Yağız ve Taner Öngür’ün “3 Derdim Var” albümü

Serap Yağız’ı ilk dinleyişim, 2010 yılında garajistanbul’da verilen ve usta yapımcı Izzet Öz’ün sunuculuğunu yaptığı “AnaPop Ustalara Saygı” etkinliğiydi. Taner Öngür ve grubu ile söylediği Tülay German’ın da seslendirdiği “Mapusun İçinde Üç Ağaç” adlı türküsünden sonra albümlerini topladım ve kendisini takip etmeye başladım.

Taner Öngür, yıllar önce olduğu gibi bu albümde de, hem gitarlarda hem de vokalde harikalar yaratmış. Kendi namıma idol gördüğüm usta bir müzik adamı. Bilgi birikimiyle adeta bir ansiklopedi gibidir kendisi.. Bundan mütevellit kendisine her daim hayran kalmışımdır. Gerek Volkanlar grubunda bas çalarken gerek de Okan Dinçer & Kontrastlar’da kontrabas çalarken ya da MFÖ, Bodrum bodrum parçasında mandolin çalarken bunu görmek mümkün. Demem o ki çok yönlü bir müzik adamıdır.

Harika bir ses sanatçısı ve yorumcu olan Serap Yağız, Taner Öngür’ün beşinci ve son albümü “3 Derdim Var”da ona eşlik ediyor…

350 kopya olarak ikinci kez basılan “3 Derdim Var” albümü, Taner Öngür imzasıyla Heybeli Sahaf aracılığı ile elime ulaştı; kendisine çok teşekkür ederim. Albüm ile ilgili arka kapakta bir yazısı bulunan usta yazar Murat Beşer’e, albümde emeği geçen 43.75 grubundan da tanıdığımız gitarist Haluk Önol ağabeyime de çok teşekkür ederim.

14 Ağustos 2021 Cumartesi Heybeliada’ya yolunu düşürenler, albümü canlı canlı da dinleyebilirler.

Cem Arık

Etiketler

0 yorum “Serap Yağız ve Taner Öngür’ün “3 Derdim Var” albümü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest