TANER ÖNGÜR ve 43,75 grubu “ASRî SAD” LP ve “gazetesi” ile geliyor

0

Taner Öngür’ün 2017’de yayınladığı albümü “Elektrik Gramofon” plakları 48 saatte tükenmiş, albüm büyük beğeni toplamıştı. 2018’de ise “Sayko Ana” ile buluşturmuş, kendi ifadesiyle: “Bu albümün amacı, hem biraz hoşça vakit geçirmek, hem de halk musikimizin, henüz pek bilinmeyen (ya da az bilinen) örneklerini tanıyıp onları “saykodelize” etmek.” demişti.

Taner Öngür ve 43,75 ekibi bu kez yine 1930’lardan 1960’lara dönüyor; bir farkla: bu kez gazete arşivlerine dalıyor ve Cihangir Vampiri’nden Trak Vapuru’na, Ayşe Opereti’nden feza fatihi Baytekin’e, canbaz Rıfat Telgezer’in çadırına yine sörf swing havalarında gezinen yeni bir yolculuğa çıkıyor.

Önceki iki albümün gördüğü yoğun ilgi üzerine bu kez 2 değil, 3 ayrı renkte, yine sınırlı sayıda LP olarak basılmakta olan albümün dijital yayın tarihi 30 Agustos 2019 olacak.

250 adet Bej, 250 adet şeffaf kırmızı, 500 adet siyah LP olarak da yayınlanacak olan albümün plak kopyaları (bir aksilik çıkmaz ise) 7-8 Eylül 2019’da Kadıköy Plak Günleri’nde görücüye çıkacak. 

Plaklarla birlikte, editörlüğünü Gökhan Akçura’nın yaptığı; albümde yer alan şarkılara esin kaynağı olan gazete haberleri ve şarkılara konu olan kişi ve hisleri içeren 16 sayfalık bir de tabloid gazete çıkacak. Her plağın içinden çıkacak bu gazeteye, yayın tarihinden evvel muhtelif plak dükkanlarında ve müzik mekanlarında denk gelmeniz mümkün.

Önceki İçerikEmre Yücelen’den Yeni Albüm: “Zehirli Uykular”
Sonraki İçerikEd Sheeran’dan şöhret basamaklarının başlarında muhteşem bir başarı: U2’nun turne rekoru artık bir tarih!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments