Tanju Eren’den yeni albüm: “My Life In Dog Years”

0

Tanju Eren’in son albümü “My Life In Dog Years” tüm dijital platformlarda SCP etiketiyle yerini aldı.

Tanju Eren’in son albümü My Life In Dog Years 7 parçadan oluşuyor. Tanju Eren albüm hakkında şunları söyledi; “Zaman içinde bulunduğumuz koşullara göre hızlı veya yavaş akabilir. Son dönem yavaşlayan bir grafik çizdi insanoğlu için. Ben de köpek yıllarının insan yılı ile 7 ye 1 oranından yola çıkarak bu zaman aralığının yarattığı ruh halleri üzerine çevrilmemiş bir film için soundtrack yaptım. Birbirinden kopuk gibi dursa da değişik uçların tasviridir albümdeki parçalar. Günümüz alışılanın geçersizliğine işaret ederken alışılmış bir üretim de söz konusu olamadı benim için. Fırtınalı dinlemeler diliyorum.”

Albüm tüm dijital platformlarda SCP etiketiyle yerini aldı.

Tanju Eren;

1965, Ravensburg doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi, Yıldız Makine Mühendisliği, Boğaziçi Felsefe ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda okudu. Klasik müzik eğitiminin ardından Elektrik Gitar, Bass, Klavye, Theremin ve EWI çalmaya başladı.

Kişisel ilgi ve araştırma alanları Quantum Fiziği, Edebiyat, Sinema, Fotoğraf, Felsefe, Sanat Tarihi, Hi-Fi, Sahne ve stüdyo ekipmanları ve 1960-1980 Rock müziğidir.

Ultra Magazin adlı Bilim Teknoloji dergisi genel yayın yönetmenliği, Vizyon Postproduction, First Digital ve Grup Production’da non lineer video editör olarak çalıştı.

Kedi Müzik adlı Prodüksiyon şirketi ve Stüdyo’nun 15 yıl ortağı oldu. Bu zaman zarfında “Neredesin Firuze”, “Hacivat Karagöz”, “Şelale” gibi film müzikleri ve Müslüm Gürses, Aylin Aslım, Hepsi gibi sanatçıların albümleri ve sayısız reklam müziği üretildi.

Mirage, Neşenin Kepek Sorunu, Tibet Ağırtan ve Kırık Kalpler, Mavi Sakal, Foma, Sabih Cangil Band, Bluesaint, Gitarizma, Gökalp Baykal Band, ANG, Harakiri Ensemble adlı gruplarda çaldı/çalmaya devam ediyor.

2007 yılında “40” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde Tanju Eren bestelerini dönemin önemli yorumcuları Teoman, Erdem Yener, Koray Candemir, Aslı, Aylin Aslım, Nev, Kenan Vural, Tibet Ağırtan seslendirdi.

Mavi Sakal “Yeni…den” albümünün prodüktörlüğünü yaptı.

FOMA grubu ile içinde Apocaliptica’nın da konuk olarak yer aldığı “Albüm” ve “Ağzımda Tabanca” albümlerini çıkardı.

Tanju Eren Orkestrası adıyla tamamen kendi bestelerinden oluşan bir albüm yaptı.

Sabih Cangil’in “Bu sefer de böyle oldu” albümünün mix ve mastering’ini yaptı.

Güldehan Aysan’ın seslendirdiği Sabih Cangil bestesi “Farkındayım” ın ve Sabih Cangil’in “Olmuyor ki” eserlerinin video kliplerini çekti.

Kurucu ortağı olduğu Müşterek Yapım çatısı altında tasarımcı, mimar, sanatçı ve toplulukların da içinde bulunduğu bir yelpazeye 2012 yılından bu yana video, fotoğraf ve belgesel üretimi yapmakta.

Tanınmış müzisyenlere mix ve mastering hizmeti sunmakta. SCP – Sabih Cangil Prodüksiyon firmasının ortağıdır. Firmadaki görevi prodüktörlük, miks ve mastering işlerinden sorumlu yegane kişidir.

Önceki İçerikTanju Eren’den yeni albüm: “My Life In Dog Years”
Sonraki İçerikLeyla Emadi ve Rafet Arslan’ın eserleri “Olası Her Rüya” sergisiyle bir arada
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments