Tek kişilik akustik orkestra “Ali Deniz Kardelen”

"Ali Deniz Kardelen, şimdiden müzik dünyasında en çok merak edilen ve beklenti duyulan sanatçılar arasında."

0
Ali Deniz Kardelen

Müziğe küçük yaşlarda piyano ile başlamış; Ali Deniz Kardelen. 11 yaşında gitarla devam etmiş müzik yolculuğu. Çanakkale’de lise etkinlikleri, yerel mekanlar ve ev konserleri derken….

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliğini kazandıktan sonra İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne almasıyla müzik yolculuğu daha bir derinleşmiş Ali Deniz Kardelen’in. Bu dönemde elektronik müzik ile ilgilenmeye başlamış bir yandan…

Akustik gitarın son yıllarda yaşadığı devrim içerisinde kendi eserlerini üretirken bir yandan da akustik gitar ile olan yolcuğunda çeşitli üsluplarda çalışmalar yapmasıyla kendini en iyi ifade edebileceği “Fingerstyle“ üzerine yoğunlaşmış. Gitar üzerinde kullanabileceği sesleri tanıdıkça, müzikal tecrübeleriyle öğrendiklerini kompozisyonlara aktarması da Ali Deniz Kardelen’in biz müzik severlere daha geniş kitlelerce tanınmaya başlamasını sağlamış.

Türkiye’de örneğine pek rastlanmayan “Fingerstyle” tarzında sosyal medya aracılığıyla bestelerini, videolarla müzik severlere sunan Ali Deniz Kardelen, şimdiden müzik dünyasında en çok merak edilen ve beklenti duyulan sanatçılar arasında.

İzleyin bize hak vereceksiniz. Ha bu arada “Fingerstyle” bilen var bilmeyen var diyorsanız, bilenler bilmeyenlere anlatsın ya da iyisi mi azıcık araştırın değil mi ama..

Önceki İçerikHaider Ali’den “Beni Yak Kendini Yak”
Sonraki İçerikSeçil Altınöz & Atilacan Alpsakarya’dan Candan Erçetin cover’ı: “Ben Kimim”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments