Teneke Trampet’in yeni teklisi: “Döner Dünya”

Teneke Trampet'in yeni şarkısı "Döner Dünya" tim dijital müzik platformlarında yayımlandı.

0

Teneke Trampet’in dördüncü albümünün ilk teklisi “Döner Dünya” ve şarkının videosuyla birlikte yayımlandı.

Bazen zihnimiz büyük fikirlere, bazen gözümüz bir martıya ya da ahşap bir kapının detayına takılır. Bazen biz insanların gözüne takılırız, zihnimiz bize bakan gözlere takılır. Biz kendi hallerimizle meşgulken her şey bitmeyen bir oluş içinde, bir biçimden başka bir biçime dönüş içinde, çevrim içinde. Evrim ve devridaim kelimelerinin ikisinin de manasını içerecek şekilde dönmekten söz ediyor Döner Dünya.

Her gün bir devir yapan, üzerindekileri de evirip çeviren bir dünya…
Mandallarla bir yerlere tutturmaya çalışsak da durmayan bir dünya…

Şarkının kapağı, yapay zeka komutlandırılarak Mert Emir Yalçın tarafından üretildi. Murat Özfilizler tarafından çekilen videonun ise bir hikaye anlatmaması amaçlandı, birçok hikayenin “an”larını gösteriyor sadece video.

İsmini Günter Grass’ın baskılar karşısında çocuk kalmayı seçmiş Oskar’ı anlattığı romanından alan grup, ilk albümü İzin Verme’deki nükteli ve neşeli itiraz şarkılarına ikinci ve üçüncü albümleri Olmaz ve Yeter’de dünyanın yanında insanın kendisini de sorguladığı sorularını katmıştı.

Döner Dünya ile Nana Yapım’a hoşgeldin dediğimiz Teneke Trampet’i dördüncü albümünde hem sorularını çeşitlendirirken hem de müzikal olarak daha önce açılmadığı sulara açılırken dinleyecek ve izleyeceğiz.

DÖNER DÜNYA

Önceki İçerik2022 MTV Avrupa Müzik Ödülleri adayları açıklandı
Sonraki İçerikMüzik listeleri üzerine yazılar vol. Bilmem kaç
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments