The Real Group ilk kez Türkiye’ye geliyor

0

Dünyanın en iyi 10 A Capella grubundan biri olarak kabul edilen 35 yıllık grup The Real Group ilk kez Türkiye’de konser verecek.

Dünyanın en iyi 10 A Capella grubundan biri olan 35 yıllık grup The Real Group,  ilk kez ülkemize geliyor.  Yıllardır ülkemizde heyecanla beklenen grup, 19 Aralık‘ta İzmir’de Olten Filarmoni Orkestrası eşliğinde Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, 20 Aralık tarihinde ise Orfeon Oda Korosu’nun konuk olduğu konserde Ankara’da MEB Şura Salonu’nda sahneye çıkıyor.

1984 yılında koro müziğinin gurusu Eric Ericson’un 5 üstün yetenekli öğrencisini yüreklendirmesi ile Stockholm’de kurulan The Real Group; koro kültürünün geniş kitlelere yayıldığı kuzey ülkelerinden dünyaya açılan ilk yıldız topluluk olmayı başardı.

Hiçbir enstrüman kullanmadan sadece sesleriyle yaptıkları müziklerle; caz, pop ve halk müziği harmanlayan topluluk ilk yıllarından itibaren repertuvar çeşitliliği ile modern A Capella’nın kilit taşlarından birisi haline geldi.

Topluluk özgün bestelerinin yanı sıra pek çok tanınmış eseri tekrar yorumlayarak her geçen gün daha geniş bir müziksever kitlenin dikkatini çekiyor. Sosyal medyada milyonlarca izleyiciyle buluşan Nature BoyPass me the Jazz ve Koreli fenomen şarkıcı PSY’a gönderme yaptıkları Stockholm Style videoları topluluğun adını bilmeyenlerin dahi izlemiş olduğu performanslar.

ÖDÜLLÜ GRUP

Kuruldukları ilk zamandan itibaren ‘En İyi Caz Şarkısı’, ‘En İyi Kadın Vokalisti’, ‘En İyi Klasik Albüm’ ödüllerinin yanında pek çok bireysel ve grup olarak verilen ödülü birçok kez kazanmayı başardılar. A Capella denildiğinde Swingle Singers, Pentatonix, King’s Singers gibi ilk akla gelen topluluklardan oldular.

Önceki İçerikDostlar Tiyatrosu’nun 50. yılında Genco Erkal’dan yeni oyun: “Merhaba”
Sonraki İçerikSidra Hastanesi’nin bahçesi açık hava sergisine çevrildi: “Ortadoğu’nun ilk çıplak heykelleri”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments