Tüm zamanların en iyi filmlerinden birinin baş aktörü Tim Robbins’ten yıllar sonra gelen itiraf!

0

Tim Robbins, gösterime girmesinin üzerinden 25 yıl geçen Esaretin Bedeli’ne (The Shawshank Redemption) ilişkin sorunu buldu.

Stephen King uyarlaması film 1993’te vizyona girmesinin ardından gişede başarısızlığa uğramış ancak o zamandan bu yana bir klasik olarak değerlendirilmişti. Yapım IMDb veri tabanında halihazırda tüm zamanların en popüler filmi diye derecelendirilmiş durumda.

Robbins, filmin sönük performansının sebebinin filmin adı olduğunu belirtti. Entertainment Weekly’e konuşan Robbins şunları söyledi: “Gösterime girip gişede olumlu tepki almayınca bu durum için çeşitli sebepler gösterildi. ‘Sorun filmin adı. Kimse filmin adını hatırlayamıyor’ dendi. Ve bu mantıklı da. Çünkü filmin gösterime girmesinden sonra yıllar boyunca insanlar bana gelip dedi ki, ‘Sizi Scrimshaw Reduction ya da Shimmy, Shimmy, Shake ya da Shankshaw’da gerçekten çok beğendim. Bilirsiniz, insanların yanlış algıladığı pek çok farklı biçim var.”

Filmde Morgan Freeman’la birlikte rol alan Robbins, filmin bir parçası olmaktan “onur duyduğunu” belirterek, “Tüm zamanların en ünlü filminde yer alıyorsanız ölmeden önce yapılacaklar listenizde bu maddenin üstünü çizebilirsiniz” diye konuştu. Robbins sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısa bir sıçrama yapmaktansa daha kalıcı olacak türde filmlere dahil olma arayışı içindeydim. Ve bence harika bir filmin göstergesi yapıldıktan yıllar yıllar sonra hala insanlar arasında yankı uyandırmasıdır.”

IMDb’de 10 üzerinden 9,3 puan alan Esaretin Bedeli, Ucuz Roman (Pulp Fiction), 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) ve Schindler’in Listesi (Schindler’s List) gibi filmlerin üzerinde yer alıyor.

Esaretin Bedeli’nin yönetmeni Frank Darabont yakın zamanda yaptığı açıklamada, filmin bir numarada yer almasını “gerçeküstü” diye nitelemiş ve Baba’dan (The Godfather) daha iyi olduğuna inanmakta zorlandığını söylemişti.

Önceki İçerikKayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 123. Sayı: Pinokyo Öyküleri
Sonraki İçerikÜnlü avına çıkan paparazzinin oltasına Jennifer Lopez takıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments