Türk-Yunan ortak yapımı yeni albüm: “Dialogos”

Evrim Ateşler ve Konstantinos Plousios, Türk-Yunan ortak yapımı albüm projesi "Dialogos"u müzikseverlerle paylaştı.

0

Türkiye-Yunanistan kültür sanat projeleri yönetmeni müzisyen Evrim Ateşler ile eklektik tarzı ve virtüöz solist müzisyenler iş birliği ile müzikal çalışmalarını Atina’dan tüm dünyaya sunan besteci ve söz yazarı Konstantinos Plousios, bir araya gelerek Türk-Yunan ortak yapımı bir albüm projesine imza attılar.

Dialogos” projesinde, Türkçe sözleri Ateşler tarafından yazılan, Plousios besteleri; dünyanın önde gelen ve Atina’nın önemli stüdyolarından Pazl ve Sierra’da kaydedildi.

2.2.22 tarihi itibariyle Yunanistan’dan Türkiye’ye ve Amerikalı yapım ve dağıtım şirketi aracılığı ve Exelixi etiketi ile tüm dijital platformlarda yayınlanan albümün ses mühendisliği, mix-master işlemleri ise Atina’nın önemli müzik insanlarından Dimitris Sintos tarafından tamamlandı.

İçlerinden biri “Nazım Hikmet”e atfedilen şarkıların oluşturduğu proje için “Bazı çalışmaları ticari amaçlar doğrultusunda yönetirken, bazılarını arşiv için ve Dialogos gibi bazılarını da sanat ve kendi ruhumuz için yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte dinleyicilerimizin de aynı güzel ruh haline erişmesini umut ediyoruz” diyen Ateşler’in düşüncelerine, Plousios “Düşüncelerinde yalnız olmadığını bilmek, birlikte var olma, birlikte üretebilme durumu çok harika ve rahatlatıcı bir duygu!” şeklinde karşılık verdi.

Önceki İçerikGaleride bir resmin başına gelebilecek en tuhaf şey
Sonraki İçerikBiletinial.com’dan 2 Filme 2 Özel Gösterim
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments