“Türkiye’de Müzisyen Olmak” belgeselinin ikinci bölümü yayınlandı

0

İlk bölümüyle ses getiren “Türkiye’de Müzisyen Olmak” belgeselinin beklenen ikinci bölümü yayınladı.

Özellikle pandemi sürecinde ülkemizdeki müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan altı bölümlük mini belgesel serisinin ikinci bölümüne kadın müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılar damgasını vurdu. 

Sektörde kadın olmanın zorluklarını anlatan müzisyenler; cinsiyet eşitsizliği, kadınlara yapılan dayatmalar ve taciz gibi meseleleri cesurca tartışmaya açıyor.

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilere kulak veren ve sorunlarına çözüm arayan belgeselin ikinci bölümü; müzisyenlerin  mesleklerine gönül verme hikayelerine; farklı kuşaklardan sanatçıların deneyimlerine ve sektörün birlik olamama meselelerine de değiniyor.

Sonki3dört adlı YouTube kanalında yayınlanan; Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan 6 bölümlük mini belgesel serisinin bir sonraki bölümü; klasik müzik sanatçılarından yeraltı dünyasına; rap müziğin önemli isimlerinden müzik yazarlarına kulak vererek sektörün sorunlarına çözüm aramaya devam edecek.

Önceki İçerikYouTube, Türkiye’de yasal temsilcilik açacağını duyurdu
Sonraki İçerikFatma Turgut, Elimde Dünya’nın dördüncü klibini “Unuttum Gitti”ne çekti
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments